امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10704
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سی‌وچهارمین نمایشگاه نگارخانه کتابخانه مجلس اختصاص به کارت پستال‌های شهر تبریز چاپ شده در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سی‌وچهارمین نمایشگاه نگارخانه کتابخانه مجلس اختصاص به کارت پستال‌های شهر تبریز چاپ شده در دوره قاجار دارد. این کارت پستال‌ها، متعلق به مجموعه شخصی آقای ناصرالدین حسن‌زاده است که در آنها وضعیت شهری و اجتماعی شهر تبریز در عهد قاجار به تصویر کشیده شده است.

ناصرالدین حسن‌زاده از مجموعه‌داران اسناد و مطبوعات دوره قاجار است که عضو هیأت مؤسس انجمن مجموعه داران ایران است. وی از بازماندگان مشهدی محمدصادق خان چرندآبی از سردستگان مجاهدین مشروطه در تبریز است که دارای سابقه بیست و پنج ساله در جمع آوری اسناد، اعلان و اعلامیه‌ها، عکس‌ها، کارت پستال‌ها و مطبوعات دوره قاجار است.
 مجموعه غنی و متنوع وی مورد بازدید مرحوم ایرج افشار، مرحوم محمد گلبن، عبدالله انوار و ده‌ها شخصیت فرهنگی دیگر قرار گرفته است. وی در مراسم روز جهانی موزه (1392) از سوی اداره کل موزه‌ها به اتفاق مهندس غلامرضا سحاب، محمد علی جدیدالاسلام تبریزی و کامران نجف‌زاده به عنوان موزه‌دار خصوصی مجوز فعالیت رسمی دریافت کردند.

از فعالیت‌های نمایشگاهی حسن‌زاده می‌توان به برگزاری 10 نمایشگاه عکس در موزه عکسخانه شهر طی سال‌های 1384 الی 1391، نمایشگاه عکس در موزه کودکان حسینیه ارشاد 1390و نمایشگاه اعلامیه‌های قاجاریه در نگارخانه کتابخانه مجلس شورای اسلامی در سال 1390 اشاره کرد.
 


 

هم اکنون سی و چهارمین نمایشگاه نگارخانه کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، اختصاص به کارت پستال‌های شهر تبریز چاپ شده در دوره قاجار دارد که آئین گشایش این نمایشگاه ساعت 15 روز دوشنبه ششم خرداد در سالن نگارخانه کتابخانه مجلس برگزار می شود.
 علاقمندان می‌توانند علاوه بر شرکت در مراسم افتتاحیه برای دیدار از نمایشگاه همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 8 الی 18 به کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، واقع در ضلع شرقی میدان بهارستان مراجعه نمایند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها