امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107041
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، سید عباس صالحی ظهر امروز در آئین افتتاحیه هفتمین نمایشگاه کتاب و نخستین جشنواره مطبوعات استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، سید عباس صالحی ظهر امروز در آئین افتتاحیه هفتمین نمایشگاه کتاب و نخستین جشنواره مطبوعات استان زنجان اظهار داشت: استان زنجان مهد صاحبان فقها، عالمان و مجاهدان است که آوای اساتید بزرگی همچون آیت‌الله عزالدین حسینی زنجانی و آیت‌الله موسی شبیری بر تارک این سرزمین کهن می‌درخشد.

وی با بیان اینکه زنجان در طول تاریخ در حوزه فرهنگ، دانش و فقاهت پیشگام بوده است، یادآور شد: امروز هم با همه تلاش و توان در صحنه حضور دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه در سال گذشته 66 هزار عنوان کتاب در کشور منتشر شده است، افزود: از این تعداد 35 هزار و 416 عنوان کتاب چاپ اول داشته‌اند.

*رشد چشمگیر نشر کتاب در کشور

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه وضعیت انتشار کتاب نسبت به دوران قبل از انقلاب پیشرفت‌های چشمگیری داشته است، ادامه داد: در سال 57 تنها 254 عنوان کتاب در کشور چاپ شده است.

صالحی با اشاره به اینکه در پنج ماهه نخست سال جاری 20 هزار و 202 عنوان کتاب در کشور چاپ شده است، گفت: در سال گذشته 17 هزار و 592 عنوان کتاب چاپ شد که امسال با رشد 15 درصدی مواجه است.

وی با بیان اینکه دسترسی به کتاب حلقه مفقوده در این زمینه محسوب می‌شود، افزود: با وجود افزایش تعداد متقاضیان کتاب اما دسترسی به کتاب مطلوب نبوده است.

این مسئول بر ضرورت فراهم کردن زمینه دسترسی آسان مردم به کتاب تاکید کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه‌های استانی کتاب می‌تواند زمینه دسترسی مردم به کتاب را فراهم کند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید ویترین‌های فروش کتاب در استان‌ها فعال باشد، ادامه داد: ایجاد بازارچه‌های کتاب برای دسترسی آسان مردم به کتاب ضروری است.

*متولیان فرهنگی زمینه دسترسی آسان مردم را به کتاب فراهم کنند

صالحی با اشاره به اینکه باید متولیان فرهنگی استان‌ها زمینه دسترسی آسان مردم را به کتاب فراهم کنند، خاطرنشان کرد:  ارتقای سطح مطالعه مردم نیز ضروری است.

وی با بیان اینکه باید وقت کافی برای مطالعه کتاب در نظر گرفته شود، افزود: اختصاص روزانه 15 دقیقه برای مطالعه موجب می‌شود انسان با کتاب انس و الفت برقرار کند.

این مسئول با اشاره به قیمت ارزان کتاب خاطرنشان کرد: برخی مردم کتاب را در سبد کالایی خود به عنوان یکی از ضروریات زندگی قرار نمی‌دهند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای مطالعه کتاب نه وقت کم داریم نه پول اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های رسانه‌ها، متولیان فرهنگی،خطبا، ائمه جمعه برای ادامه جریان تولید اندیشه و گسترش کتابخوانی استفاده شود.

انتهای پیام/73003/ح40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار