امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107047
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آیین اختتامیه چهاردهمین دوره طرح فراگیر رادیو قرآن امروز با حضور «سید عزت‌الله

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آیین اختتامیه چهاردهمین دوره طرح فراگیر رادیو قرآن امروز با حضور «سید عزت‌الله ضرغامی» رئیس سازمان صدا و سیما، «محمد‌حسین صوفی» معاون صدا و «محمد‌حسین محمد‌زاده» مدیر رادیو قرآن در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

رادیو قرآن مولود اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب است

در این برنامه محمد‌زاده این شبکه رادیویی را مولود اندیشه قرآنی مقام معظم رهبری بیان کرد و گفت: رادیو قرآن در حوزه‌های مختلف تلاوت، تفسیر و علوم، معارف و خصوصاً هنر تلاوت فعالیت‌های ارزنده و خوبی داشته و از سال 1377 که سراسری شد به فضل الهی ارتباط خوبی با مخاطبان خود برقرار کرد.

وی با اشاره به برگزاری طرح‌های فراگیر رادیو قرآن گفت: از سال 1380 طرح‌های فراگیر این شبکه به قصد غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها آغاز و آن زمان با عنوان آیه‌های زندگی برگزار شد که در سالهای اخیر با عنوان قرآن کتاب زندگی سهم خوبی را در پر کردن اوقات فراغت خانواده‌ها دارد.

به دلیل دغدغه‌های فرهنگی رهبری سوره لقمان به عنوان محور طرح انتخاب شد

محمد‌زاده در خصوص محوریت سوره «لقمان» در طرح امسال گفت: سال جاری به دلیل دغدغه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر پرداختن به موضوع فرهنگ، همچنین تربیت 10 میلیون حافظ قرآن به سراغ سوره‌ای که در ارتقاء سطح فرهنگ نقش داشته باشد رفتیم از این رو سوره مبارکه «لقمان» برای طرح امسال انتخاب شد.

مدیر رادیو قرآن در خصوص مخاطبان طرح قرآن کتاب زندگی گفت: امسال دانش‌آموزان، فرهنگیان و دانشگاهیان در کنار عموم مردم، به عنوان مخاطبان طرح فراگیر رادیو قرآن شرکت داشتند و استقبال خوبی از این طرح به عمل آوردند.

قرآن کریم محور هدایت بشر است

به گزارش فارس «محمد‌حسین صوفی» معاون صدای سازمان صدا و سیما دیگر سخنران این مراسم بود که هدایت انسان‌ها را مهمترین هدف انبیاء بیان کرد و گفت: انبیاء الهی همواره سعی بر دور نگه داشتن انسان‌ها از گمراهی، تباهی و اسارت شیطان و ارتقای جایگاه انسان به بندگی خدا داشتند. این اهداف در نهضت همه پیامبران به خصوص پیامبر اسلام مطرح بوده و قرآن کریم محور هدایت بشر است زیرا هدایت و معرفت در دریای بیکران قرآن نهفته است.

پرداختن به معارف قرآن رویکرد‌ اصلی رسانه ملی است

وی پرداختن به معارف قرآنی را یکی از رویکردهای رسانه ملی دانست و گفت: از مهمترین رویکردهای رسانه ملی رویکرد معارفی، قرآنی و افزایش کمی و کیفی برنامه‌ها در این حوزه است.

وی با اشاره به طرح فراگیر رادیو قرآن گفت: این شبکه رادیویی هر سال یکی از سوره‌های قرآن را به عنوان سوره محوری معرفی می‌کند و امسال سوره مبارکه لقمان که سراسر پند و حکمت است به عنون محور طرح عرضه شده است.

صوفی با اشاره به راه‌اندازی رادیو تلاوت توسط رسانه ملی گفت: یکی از کارهای خوب رسانه ملی در سال‌های اخیر راه‌اندازی رادیو تلاوت است که تلاوت‌های ناب ایرانی و مصری را برای مخاطبان پخش می‌کند و از دو طریق موج FM و فرستنده دیجیتال قابل دریافت است.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها