امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107050
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اولین مجمع گروه‌های تواشیح تهران بزرگ بعدازظهر پنج‌شنبه 6 شهریورماه با حضور ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اولین مجمع گروه‌های تواشیح تهران بزرگ بعدازظهر پنج‌شنبه 6 شهریورماه با حضور «عباس سلیمی» استاد قرآن کریم در حسینه فاطمه زهرا(س) سپاه محمدرسول‌الله(ص) برگزار شد.

در این برنامه سلیمی طی سخنانی با اشاره به اینکه همه ما مشمول منت الهی هستیم، گفت: ما مسلمان خلق شده‌ایم و بابت این موضوع مشمول منت خداوند هستیم زیرا اگر خدای ناکرده در یکی از جوامع کفر به دنیا آمده بودیم کاری از ما بر نمی‌آمد پس باید منت‌کش خدا باشیم که ما را مسلمان خلق کرده و در این رهگذر دو وظیفه داریم یعنی دفاع از دین و تبلیغ دین.

گروه‌های تواشیح مبلغان دین هستند

وی با اشاره به مجاهدت شهدا و ایثارگران در مقوله دفاع از دین گفت: ما به شهدا و ایثارگران مدیون هستیم زیرا آنان در زمینه دفاع از دین طلایه‌داران هستند. اما همه انبیاء، اولیا، علما، مراجع، قاریان و حافظان قرآن مبلغان دین هستند و به نظر من شما اعضای گروه‌های تواشیح هم به تبلیغ دین اسلام مشغول هستید.

انتقال مفاهیم دینی در قالبی زیبا مهمترین وظیفه گروه‌های تواشیح است

سلیمی با اشاره به مهم‌ترین وظیفه گروه‌های تواشیح گفت: اعتقاد ما بر این است که اصلی‌ترین وظیفه گروه‌های تواشیح انتقال مفاهیم دینی در قالبی زیبا و هنری است و ما باید در این راستا از جوانان حمایت کنیم، البته انصاف نیست که از تأثیر گروه‌های تواشیح چشم‌پوشی کرد و فعالیت ارزنده آنها را در عرصه تبلیغ نادیده گرفت.

به زبان عربی و فارسی برنامه اجرا کنید

وی با اشاره به ضرورت اجرای برنامه به صورت عربی و فارسی توسط گروه‌های تواشیح گفت: اولین بهانه مخالفان اجرای تواشیح این است که این برنامه‌ها به زبان عربی اجرا می‌شود پس شما باید قطعات را هم به فارسی و هم به عربی بخوانید، البته در راستای تقویت تواشیح بیش از 35 موضوع از سوی اعضای گروه‌های مختلف پیشنهاد شده و شما می‌توانید با حضور در این جلسات هم‌اندیشی تجارب خود را به عنوان پیشنهاد ارائه کنید تا از این طریق بتوانید موانع را مرتفع کنید.

اخلاص و همدلی مهم‌ترین لوازم کار تواشیح است

این استاد قرآن کریم با اشاره به ضرورت اهمیت دو موضوع لوازم کار و آفات کار گفت: بحثی که من مطرح می‌کنم با این دو عنوان است در زمینه لوازم کار باید گروه‌های تواشیح ابتدا اخلاص و همدلی داشته باشند این دو عنصر مهمترین لوازم کار است و اگر نباشد شما در روزهای پایانی عمر خود دچار افسوس می‌شوید زیرا عمرتان را باخته‌اید. باید در این عرصه کار کنید، شعار ندهید عمل صالح انجام دهید و کارتان برای خدا باشد. اینها اخلاص می‌خواهد. در موضوع همدلی هم باید گروه‌های تواشیح با هم اتحاد داشته باشند و با این وحدت و گذشت می‌توانند روز به روز رشد کنند.

از راه تواشیح ارتزاق نکنید

سلیمی با توصیه گروه‌های تواشیح مبنی بر عدم ارتزاق از راه اجرای برنامه گفت: به شما توصیه می‌کنم کار تواشیح را برای خود شغل ندانید و از این راه ارتزاق نکنید، البته اگر به شما هدیه‌ای دادند قبول کنید و بابت آن سپاسگزار باشید. همچنین موضوع مهم بعدی این است که به قول و وعده‌ای که می‌دهید عمل کنید و تلاش کنید سر وقت در مجالسی که وعده داده‌اید حضور یابید.

راه‌های رفتن به بهشت و جهنم

این استاد قرآن کریم با اشاره به اینکه باید کار به صورتی باشد که امام زمان(عج) از ما راضی باشد، گفت: در اجرای برنامه‌ها به نحوی کار کنید که اگر امام زمان(عج) وارد جلسه‌ شما شد برنامه و روند کار شما قطع نشود و به قدری درست باشد که به همان صورت ادامه پیدا کند. روایت است که انسان‌ها از هفت طریق یعنی چشم، گوش، دست، پا، زبان، شکم و شهوت جهنمی می‌شوند و از هشت طریق بهشتی، که هفت راه آن همین راههای جهنمی شدن است و راه هشتم نیت انسان‌ها است. باید فکرمان را پاک کنیم خوبی‌ها را برای همه بخواهیم به همه گروه‌ها کمک کنیم تا پیشرفت کنند.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها