امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107067
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۷
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی تجاوز اخیر پهپاد رژیم اشغالگر قدس به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران، سفیر کشورمان در سازمان ملل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی تجاوز اخیر پهپاد رژیم اشغالگر قدس به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران، سفیر کشورمان در سازمان ملل با ارسال نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد، رئیس دوره ای شورای امنیت و همچنین رئیس مجمع عمومی این سازمان ضمن محکوم کردن اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نسبت به آثار اینگونه اقدام تجاوزکارانه هشدار داد.
متن نامه مذکور بدین شرح است:

جناب آقای بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد

جناب آقای مارک لیال گرانت رئیس شورای امنیت
جناب آقای جان اش رئیس مجمع عمومی

بدین وسیله به اطلاع می رساند روز شنبه برابر با 23 ماه اوت جاری یک فروند پهپاد رژیم اشغالگر قدس با پرواز بر فرار آسمان جمهوری اسلامی ایران طی یک ماموریت با هدف جاسوسی از محل تاسیسات هسته ای نطنز به حریم هوایی ایران تجاوز کرد که توسط نیروهای جمهوری اسلامی ایران سرنگون شد. این اقدام رژیم صهیونیستی که متعاقب تهدیدهای مکرر این رژیم علیه ایران صوت گرفته است، نقض آشکار تمامیت ارضی و حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران و بر خلاف اصول حقوق بین الملل و مفاد منشور ملل متحد می باشد. این اقدام تجاوزکارانه صلح و ثبات منطقه ای را مورد تهدید قرار داده و لازم است جامعه بین الملل و به ویژه شورای امنیت سازمان ملل آن را به شدیدترین وجه محکوم کند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن محفوظ دانستن حق انجام هرگونه اقدام دفاعی در حفاظت از سرزمین خود، نسبت به چنین اقدامات تحریک کننده ای که عواقب جدی برای متجاوز در پی خواهد داشت، هشدار می دهد.

همچنین درخواست می شود این نامه به عنوان سند شورای امنیت منتشر شود.
حسین دهقانی
سفیر و سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران - نیویورک

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار