امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107068
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۷
تعداد بازدید: 67
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود در مورد اثرات تحریم ایران بر بازار جهانی نفت، میزان تولید نفت ...

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود در مورد اثرات تحریم ایران بر بازار جهانی نفت، میزان تولید نفت ایران در ماه های جولای و آگوست را همانند دو ماهه می و ژوئن بدون تغییر برآورد کرد.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه های جولای و آگوست امسال، 2.8 میلیون بشکه نفت خام (به استثنای میعانات گازی) تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال 2013 با افزایش 100 هزار بشکه ای مواجه بوده است. این ارقام مشابه ماه های می و ژوئن است و نشان از ثبات تولید نفت ایران دارد.

این سازمان آمریکایی در گزارش‌های پیشین خود نیز از تولید 2.8 میلیون بشکه نفت طی ماه های ژانویه تا آوریل 2014 خبر داده بود که به این ترتیب از ابتدای سال جاری میلادی تولید نفت ایران در سطح 2.8 میلیون بشکه در روز ثابت مانده است.

همچنین ایران در این 8 ماه جایگاه سومی خود در اوپک را به لحاظ تولید نفت حفظ کرده است.

عربستان به طور متوسط در ماه‌های جولای و آگوست روزانه 9.9 میلیون بشکه نفت خام تولید کرده و میزان تولید نفت عراق نیز به طور متوسط روزانه 3.1 میلیون بشکه بوده است. به این ترتیب عربستان و عراق، دو کشور نخست تولیدکننده در اوپک به شمار می روند.

متوسط تولید نفت کشورهای عضو اوپک در این دو ماه نیز روی هم رفته 29.8 میلیون بشکه در روز برآورد شده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا، کل تولید سوخت مایع ایران شامل نفت خام و میعانات گازی را در دو ماهه جولای و آگوست 2014 بالغ بر 3.3 میلیون بشکه در روز اعلام کرده و از افزایش 100 هزار بشکه ای این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داده است. تولید سوخت مایع ایران در ماه های جولای و آگوست 2013 بالغ بر 3.2 میلیون بشکه در روز اعلام شده بود.

بر اساس قانون تحریم نفت ایران که در کنگره آمریکا به تصویب رسیده است اداره اطلاعات انرژی آمریکا موظف است هر دو ماه یک بار گزارشی در مورد وضعیت بازار جهانی نفت و تأثیر تحریم ایران بر این بازار منتشر کند. این گزارش با عنوان «دسترسی پذیری و قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی تولیدشده در کشورها به‌جز ایران» منتشر می‌شود.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها