امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107082
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;   به نقل از «ایتار تاس»، وزرای خارجه ایران و روسیه قرار است امروز جمعه به بحث و رایزنی در باره روابط دو ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;   به نقل از «ایتار تاس»، وزرای خارجه ایران و روسیه قرار است امروز جمعه به بحث و رایزنی در باره روابط دو جانبه، آینده مذاکرات هسته‌ای و مهیا شدن برای نشست سال جاری کشورهای حاشیه خلیج فارس بپردازند.

تحلیلگران وزارت خارجه روسیه تعامل مسکو و تهران را دارای تاثیر مثبت بر عرصه خاورمیانه خواندند و عنوان کردند که این همکاری شرایط بیشتری را برای امنیت و ثبات بیشتر در خاورمیانه فراهم می‌آورد.

بر اساس این گزارش، تحلیلگران بر این باورند که ادامه همکاری دو جانبه فواید دو طرفه را برای روسیه و ایران دارد.

تحلیلگران در این زمینه گفتند: در نوامبر سال جاری توافق بر مبنای واقعیات امکان پذیر است. البته نیاز است تا همه طرف‌های درگیر در مذاکرات هسته‌ای اراده سیاسی بکار ببندند و این امر موجب خواهد شد تا اعتماد جامعه جهانی به ماهیت برنامه‌های هسته‌ای صلح آمیز ایران به حالت اولیه برگردد. این امر به یقین تاثیر قابل قبولی بر موقعیت خاورمیانه و ایجاد منطقه بدون سلاح‌های کشتار جمعی  خواهد داشت.

تحلیلگران وزارت خارجه روسیه در ادامه تحلیل خود  نوشتند: ایران و هم روسیه باید با انگیزه‌های مضاعف و تلاش مشترک را در برگزاری چهارمین نشست کشورهای حاشیه دریای خزر در آستاراخان بکار بندند.

در خاتمه تحلیل وزارت خارجه روسیه آمده است: روسیه از قصد تهران در همکاری نزدیک با افغانستان جهت مبارزه با مواد مخدر تقدیر می‌کند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها