امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107084
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، علی‌اکبر صالحی صبح امروز در حاشیه افتتاح واحد آب شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر در پاسخ به سؤالی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، علی‌اکبر صالحی صبح امروز در حاشیه افتتاح واحد آب شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر در پاسخ به سؤالی در مورد ساخت نیروگاه‌های جدید اظهار داشت: هم‌اکنون معاونت انرژی اتمی در مسکو در حال مذاکره است و قبل از دیدار آقای پوتین و روحانی که تا یک ماه آینده خواهد بود، قرارداد ساخت نیروگاه‌های جدید بین ایران و روسیه امضا خواهد شد.

وی افزود: آقای ظریف وزیر امور خارجه هم‌اکنون در مسکو پیگیر مذاکرات در این ارتباط و مذاکرات هسته‌ای است.

صالحی اضافه کرد:‌ روسیه را یک همسایه بسیار مهم برای خود می‌دانیم و امیدواریم طبق فرمایش مقام معظم رهبری روسیه مقتدر در کنار ایران مستقل هم‌پیمانانی مهم برای هم باشند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ارتباط با برنامه‌های آموزشی سازمان انرژی اتمی در سطح کشور گفت: در بوشهر با اقداماتی که استاندار انجام داده زمینه برای ایجاد رشته‌های فنی و حرفه‌ای مرتبط با انرژی هسته‌ای فراهم می‌شود و امیدواریم با تلاش‌های انجام شده برای راه‌اندازی مدرسه هسته‌ای بتوانیم در زمینه آموزش سهم خود را عملی کنیم.

صالحی در مورد واحد آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر گفت: واحد 5 هزار متر مکعبی آب‌شیرین‌کن اتمی بوشهر برای مصرف صنعتی و شرب در نیروگاه اتمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: امیدواریم در نیروگاه‌های جدیدی که در بوشهر ساخته خواهد شد، حجم وسیعی حدود صدها هزار متر مکعب آب شیرین تولید کنیم.

انتهای پیام/66006/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها