امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107085
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در سخنرانی خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: امروز با افتخار اعلام می کنم ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در سخنرانی خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: امروز با افتخار اعلام می کنم در عمره ای که گذشت 820 هزار نفر مشرف شدند.

وی افزود: در سال گذشته 490 هزار نفر به عمره مشرف شده بودند که 67 درصد افزایش اعزام زائرین را شاهد بوده‌ایم.

اوحدی تصریح کرد: بعد از 35 سال؛ سال 92 اولین سالی بود که زائرین در نیمه اول ماه صفر توفیق داشتند اربعین را در مدینه باشند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های حج امسال مدیریت قیمت تمام شده بود آن هم در سالی که رهبری بر اقتصاد مقاومتی تأکید داشتند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سال گذشته 400 میلیارد در موسم عمره مفرده صرفه جویی داشتیم.

وی همچنین از بهره‌برداری از فاز اول زائر سرای بزرگ چزابه در ایام اربعین امسال در منطقه بستان خبر داد و گفت: همچنین از فردا پیش ثبت نام عتبات در سامانه حج و زیارت آغاز می‌شود.

اوحدی با اشاره به توسعه خدمات رفاهی به زائران گفت: یکی از اقدامات ثبت ما ارائه خدمات پزشکی به زائران بود و در حالی که همه نگران بیماری کرونا بودند ما حتی یک مورد هم ابتلا به این بیماری را نداشتیم.

وی همچنین درخصوص موضوع عتبات، شرایط فعلی عراق و جنایات گروه‌های تروریستی گفت: با توجه به این شرایط ویژه در مراسم اربعین 800 هزار نفر در بزرگترین همایش مذهبی جهان شرکت کردند و تا به امروز برای زائرین حتی یک مورد هم حادثه امنیتی رخ نداده است.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها