امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107086
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 115
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حسن رحیم‌پورازغدی در اختتامیه پنجمین دوره همایش اندیشه‌های اسلامی ویژه طرح ولایت در محل دانشگاه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حسن رحیم‌پورازغدی در اختتامیه پنجمین دوره همایش اندیشه‌های اسلامی ویژه طرح ولایت در محل دانشگاه فردوسی اظهار کرد: امروز در شرایط ویژه‌ای قرار داریم و می‌بینیم که دشمنان ما در تلاش هستند تا اسلامی منهای اخلاق را نشان دهند.

وی افزود: اسلام منهای اخلاق در حقیقت همان نمونه تکفیری‌ها با دو شاخصه سر بریدن و جهاد نکاح است که در مقابل اسلام ناب مطرح شده است. همچنین امروز می‌بینیم در تصاویر هالیوودی نوعی اسلام سیاسی را ساخته‌اند که در آن خشونت، اخلاق منهای عقلانیت و سر بریدن را با عنوان جهاد اسلامی معرفی کرده و تکفیری‌ها نیز در عینت دادن به آن کمک می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دفاع مقدس نمونه مجاهده اسلامی بود، گفت: زیباترین و والاترین تصاویر و نمونه‌ها در مجاهدت اسلامی را می‌توان در دوران دفاع مقدس دید که رزمنده ما در حالی که تشنه بود آب قمقمه خود را به اسیر عراقی می‌داد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از نشان دادن این اسلام سیاسی با وجه خشن توسط دشمنان که نمونه آن در هالیوود شکل گرفته در حقیقت ایجاد رعب و ترس برای ما و گرایش به همان لیبرالیسم و شخصی کردن اسلام برای افراد است؛ در واقع آنها به دنبال این هستند که جوان در دانشگاه به دنبال اسلامی باشد که اهل تسامح و تساهل است.

رحیم‌پورازغدی یادآور شد: آنچه در مقابله با اسلام و جهاد اسلامی تلاش می‌شود عبارت است از اینکه مجاهدان اسلامی افرادی دژخیم، بی‌اخلاق و منفور شناخته شده و چهره پیشرفته و علمی و فرهنگی در گرو نگاه‌های غیردینی و لیبرالی باشد که این‌گونه دو قطبی را با عناوین آزادی یا دین، پیشرفت یا دین، اخلاق یا دین و عقلانیت یا دین ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه امام راحل در مبارزات خود این دو قطبی را از بین برده و نشان داد که این دو قطبی دروغ است، تأکید کرد: خط امام (ره) گفت که این دو قطبی دروغ بوده و ما در زندگی خود زندگی دینی، سیاست دینی، پیشرفت دینی و اخلاق دینی داریم و در حقیقت با تکیه بر عدالت زندگی خود را توحیدی ساخته‌ایم که این در نوع خود بزرگترین حرکت امام راحل بوده است.

رحیم‌‌پور‌ازغدی با تأکید بر اینکه باید ببینیم جهاد اسلامی به چه معناست، گفت: هدف از جهاد اسلامی دفاع از انسانیت، دفاع از حقوق مردم و دفاع از انسان‌هایی است که مورد تجاوز و تحقیر قرار گرفته‌اند و امروز نیز می‌بینیم که این ماهیت جهاد که در هالیوود معرفی می‌شود با جهاد اسلامی چه تفاوت‌هایی دارد، در هالیوود جهاد اسلامی را به عنوان تمدنی برگشته به عقب و خشونت مطرح کرده و در تلاشند که این جهاد اسلامی را به حاشیه برده تا در متن نباشد در حالی که خط امام (ره) می‌گوید اسلام مذهبی شخصی و اجتماعی است و به همه ابعاد بشر توجه داشته و نباید فقط شخصی باشد.

وی با طرح این سؤال که جهاد اسلامی با دیگر مبارزات چه تفاوت‌هایی دارد، تصریح کرد: سه سؤال مطرح است اینکه جهاد با چه کسی؟ بر سر چه مسئله‌ای؟ و چگونه صورت می‌گیرد؟ و پاسخ این سؤالات نشان می‌دهد که جهاد اسلامی با دیگر مبارزات متمایز است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در پاسخ نخست باید گفت با هر کسی نباید مبارزه کرد اما دنیای استعمار و لیبرال می‌گوید هر جا که در آن برای تو نفعی است باید مبارزه کنی. اسلام می‌گوید اصل ما صلح بوده اما اگر جایی می‌بینید به دین شما و حقوق انسان‌های آزاده ظلم و تجاوز می‌شود مبارزه کنید، در پاسخ به اینکه چگونه باید مبارزه کرد باید گفت که در اسلام اصل نفی خشونت وجود داشته در حالی که امروز در غزه می‌بینید چطور زنان و کودکان بی‌گناه کشته می‌شوند و آنچه مسلم بوده بهترین نمادهای اخلاق و انسانیت در اسلام و قرآن است.

رحیم‌پور ازغدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا عربستان و آمریکا با هم متحد هستند، تصریح کرد: عربستان نوکر آمریکاست و حاکم و نوکر هیچ‌گاه اتحاد ندارند، آنچه مسلم است اینکه حاکمیت عربستان صددرصد در اختیار صهیونیست‌هاست.

وی تأکید کرد: مسئله دیگر این است که کسانی را در انقلاب اسلامی داشته‌ایم که سوابق و کارنامه بسیار خوبی داشته‌اند و در طول 36 سال انقلاب اسلامی حضور پررنگی داشته‌اند و کسانی بودند که سخنگویان خط امام (ره) به شمار می‌رفتند اما امروز به مبارزه و تقابل با این خط ایستاده‌اند و آنچه مشخص است امروز انسان‌ها را باید بر مبنای حق یا باطل سنجید.

انتهای پیام/70005/ج/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار