امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107088
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 18
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ارتش عراق با کمک گروه‌های مردمی عملیات خود برای شکستن محاصره آمرلی را آغاز کرده است و علی رغم ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ارتش عراق با کمک گروه‌های مردمی عملیات خود برای شکستن محاصره آمرلی را آغاز کرده است و علی رغم پیش‌بینی‌ها مبنی بر انتخاب محور حمله از طوزخورماتو (از شمال آمرلی) برای آزاد سازی این منطقه، ارتش از ناحیه العظیم (در جنوب آمرلی) آغاز کرد.

بنابر گزارش‌ها ارتش در آغاز این عملیات توانسته پیشروی‌هایی را انجام دهد و خطوط پشتیبانی تروریست‌های داعشی را قطع کرده کند.

براساس گزارش‌ها اکنون شبه نظامیانی که مردم را در آمرلی به محاصره درآورده بودند خودشان در محاصره قرار گرفته‌اند و گزارش‌ها حاکی از کشته شدن دستکم 70 داعشی کشته و 7 روستای مهم هم در جنوب آمرلی پاکسازی شدند.

منطقه آمرلی در استان صلاح الدین با بیش از 10 هزار نفر جمعیت که از ترکانی‌های شیعه عراق هستند چندین ماه است در محاصره تروریست‌های داعشی قرار گرفته ولی مردم این منطقه خودشان با مقاومت مانع از ورود تروریست‌ها شده‌اند.

داعشی‌ها اجازه ورود غذا و دارو را به این منطقه نمی‌دهند و شرایط دشواری برای مردم این منطقه رقم زده‌اند؛ این در شرایطی است که کمک‌های غذایی و دارویی به طور محدود تنها از طریق هلی برد برای مردم این منطقه ارسال می‌شود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها