امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107090
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 182
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، به مناسبت هفته دولت و در آغاز چهارمین روز از این ایام عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور روز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، به مناسبت هفته دولت و در آغاز چهارمین روز از این ایام عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور روز چهارشنبه هفته جاری سفر دو روزه‌ای به استان کرمان از جمله شهرستان‌های جیرفت، سیرجان و مرکز استان داشتند.

وزیر کشور در این سفر ضمن افتتاح‌های طرح‌های مختلف عمرانی با نخبگان و روحانیان نشستی برگزار و در جلسه شورای اداری جیرفت، سیرجان و کرمان حضور پیدا کردند.

افتتاح مجدد فرودگاه بین‌المللی جیرفت

عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر چهارشنبه در آیین افتتاح فرودگاه بین‌المللی جیرفت اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های منطقه جنوب کرمان و سایر مناطق کشور باید توسعه متوازن رواج یابد و همه مناطق کشور به یک میزان توسعه یابند.

وی افزود: ایجاد و احداث چنین فرودگاه‌هایی با این حجم و حجم بیشتر در آینده فاصله مناطق را کمتر و فرهنگ‌ها را نزدیک‌تر می‌کند و امکان توسعه راحت‌تر فراهم می‌شود.

وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به محصولات این منطقه که می‌تواند تامین‌کننده بازارها باشد راه‌اندازی این فرودگاه گامی موثر است و امیدواریم دولت تدبیر و امید گام‌های موثرتری را نیز در این راستا بردارد.

رحمانی‌فضلی با اشاره به جلسه هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: در جلسه رهبر فرزانه انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح فرمودند و بر توجه به ظرفیت‌های داخلی تاکید فراوان داشتند.

وزیر کشور گفت: رئیس‌جمهور سلام بسیاری به مردم این منطقه رساندند و آرزوی توفیق بیشتری داشتند.

80 درصد خواست مردم جبران خلاء مشکلات معیشتی، اقتصادی و بیکاری

عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری جنوب کرمان با گرامیداشت یاد شهدای دولت اظهار داشت: ما در مقابل این ملت عزیز که بهترین سرمایه‌های خودشان را در راه انقلاب اسلامی هدیه داده‌اند، چیزی برای جبران جز خدمت‌رسانی نداریم.

وی با بیان اینکه در حوزه سیاسی وحدت و انسجام در میان مسئولان، سران قوا و گروه‌های سیاسی برقرار است، افزود: در این راستا نگرانی‌ و دغدغه‌ای نیست و در جلسه امروز دولت با مقام معظم رهبری، معظم‌له به دولت تذکر دادند که به هیچ وجه وارد حاشیه‌ها نشود و اگر مواردی مطرح می‌شود، پاسخ ندهند، چراکه مردم به خوبی ناظر کارهای انجام شده هستند.

وزیر کشور با اشاره به نظرسنجی انجام شده گفت: بیش از 75 تا 80 درصد خواست مردم جبران خلاء مشکلات معیشتی، اقتصادی و همچنین بیکاری است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست باید در خدمت ملت باشد، خاطرنشان کرد: بزرگان سیاسی باید حوزه نفوذ خود را در عرصه سیاسی در خدمت مردم و ایجاد اشتغال صرف کنند.

رئیس شورای امنیت کشور با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در زمینه تامین امنیت کشور نداریم، تصریح کرد: در همسایگی ایران دو کشور ناپایدار و بی‌ثابت در شرق کشور داریم که قدرت کنترل بر مرزهای خودشان را ندارند و همچنین در غرب نیز کشور عراق اخیراً دچار بی‌ثباتی‌هایی شده است.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به مهار آب‌های مرزی اشاره‌ای داشت و گفت: برای این منظور 25 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است تا 765 هزار هکتار زمین زیر کشت قرار بگیرد.

وزیر کشور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های گسترده جنوب کرمان خاطرنشان کرد: این منطقه می‌تواند نیاز بازارهای کشور و منطقه را تامین کند.

هیچ بن‌بستی در کشور نداریم

عبدالرضا رحمانی‌فضلی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع روحانیان و نخبگان کرمان اظهار داشت: در حال حاضر هیچ بن‌بستی در کشور نداریم، بن‌بست در نفس و قدرت‌طلبی است، ما باید در چارچوب قوانین و احترام به قانون کار کنیم.

وزیر کشور با اشاره به فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌ها بیان داشت: طی یک سال گذشته هیچ مشکل امنیتی و سیاسی در دانشگاه‌ها نداشتیم، در این مدت رسانه‌ها و روزنامه‌های ما بیشتر شدند و موردی از تعطیلی آنها هم نبوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی و توسعه‌ای دچار عقب‌افتادگی تاریخی قبل از انقلاب هستیم، خاطرنشان کرد: یکی از این موارد اصلاحات ارضی است که نتیجه آن ورود نفت به اقتصاد کشور شد.

رحمانی‌فضلی افزود: بعد از انقلاب اسلامی زیرساخت‌ها به همه نقاط کشور فرستاده شده و خدمات را نیز در مناطق اجرا کردیم، اما آن چه اکنون باید ما را نجات دهد، سرمایه‌گذاری است که اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های مناطق می‌تواند ما را نجات دهد، باید بر روی روش‌ها کار کنیم و با فعال کردن ظرفیت‌ها توازن و تعادل را به کشور برگردانیم.

وزیر کشور با تاکید بر حضور بخش خصوصی و استفاده از سرمایه‌گذاری‌ها گفت: سال قبل 22 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی توزیع کردیم که تنها در کرمانشاه 20 هزار میلیارد تومان برای 7 هزار و 500 پروژه نیاز است.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: شرکت‌های توسعه‌ای بزرگ، بانک‌ها، سرمایه‌گذاران خارجی همه ظرفیت‌هایی هستند و باید از آنها بهره ببریم.

وی بیان داشت: سهیم کردن مردم در سود و نتیجه نهایی فعالیت اقتصادی، حمایت مردم، علما، دانشگاهیان و تفکر مدیران ما را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: شرایط خوبی در کشور است و دنیا دچار تحرک و تحولی شده که باید از آن به نفع خود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: امنیت، وحدت، ولایت، مدیریت و مردم می‌توانند این امر را محقق کنند.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود در جمع روحانیان و نخبگان استان کرمان اظهار داشت: در سفرهای متعددی که به استان‌ها داریم، رشد، بالندگی و مطالبه همه مناطق برای رسیدن به اوج پیشرفت و توسعه کاملا مشهود است.

رحمانی‌فضلی افزود: فرهنگ مطالبه‌گری و خواستن را باید تقویت کنیم، اما باید مسیر، ابزار و اقدامات را نیز به مردم نشان دهیم.

وی افزود: ملت منفعل و بدون هدف و انگیزه کارایی ندارد، امام خمینی(ره) نیز در مردم مطالبه بزرگ به وجود آورد و این مسیر موجب شد که بعد از 36 سال ایران به عنوان پدیده‌ای مطرح باشد که همه به دنبال شناخت آن هستند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: دولت‌ها و زورمداران امیدشان این بود که با اقدامات انجام داده طی سال‌های طولانی در انتخابات 92 کار ایران ساخته است، اما مردم باشکوه‌تر آمدند و حماسه سیاسی خلق کردند.

رحمانی‌فضلی گفت: سال‌ها به ملت‌های دنیا اعلام کردند که ایران تروریست، ضدحقوق بشر و صلح، متجاوز و کمک‌کننده قاچاق بین‌المللی است، اما در عمل می‌بینند که این ملت چگونه 36 سال تداوم داشته است.

وی بیان داشت: اکنون نیز می‌گویند ملت ایران به پیچیده‌ترین تکنولوژی‌ و مراتب علمی دست یافته است و صلاحیت آن را ندارد.

رحمانی‌فضلی افزود: بعد از فروپاشی شوروی همه تحلیل مجامع جهانی بر این بود که دنیا یکدست و یکپارچه شده و با حاکمیت ارزش‌های لیبرالی به سمت آرامش مدنظر غرب می‌رویم.

وی خاطرنشان کرد: اما حکومت دینی چنان تحولی در منطقه و دنیا ایجاد کرد که یک مرکز برای قدرت بین‌المللی شد.

وزیر کشور عنوان کرد: ما هر چه می‌خواهیم باید زیر سایه حکومت اسلامی و دینی داشته باشیم که قطعات این پازل فرهنگ، اقتصاد، سیاست و امنیت است.

تکریم ارباب‌رجوع در راس کار مدیران باشد

عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر پنجشنبه در شورای اداری استان کرمان با تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و هفته دولت اظهار داشت: امیدواریم دولت بتواند وظایف خود را در برابر خواست مردم انجام دهد.

وی بیان داشت: فرودگاه جیرفت هر چند دیر اما روز گذشته راه‌اندازی مجدد شد و امیدواریم برکات آن زیاد باشد و به‌ سرعت بخش‌های تکمیلی آن شامل انبار، سیستم بسته‌بندی و سردخانه با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شود.

وزیر کشور افزود: ما آنچه داریم بعد از لطف خداوند، از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبر و مردم است و ما افتخار می‌کنیم دولتی برخاسته از متن مردم و تجلی اراده مردم هستیم.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: اعمال و رفتار ما در نظام اسلامی و با اعتقاد دینی شکل می‌گیرد و برای همه اقدامات خود در قیامت باید پاسخگو باشیم، زیرا ما را رها نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: نباید فکر کنیم کارهایی که صورت گرفته است، متعلق به زمان ما یا پنج سال 10 سال قبل از ماست.

وزیر کشور بیان داشت: یک سال از عمر دولت یازدهم گذشت و شهادت می‌دهم روحانی به عنوان رئیس دولت همواره مخلصانه و صادقانه در تبعیت از مقام معظم رهبری با شعار اعتدال تلاش می‌کند.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: تاکید رئیس جمهور بر همکاری قوا است و نمی‌توانیم بدون هماهنگی کار کنیم، در حال حاضر انزوای سابق وجود ندارد و ارتباط و تعامل بیشتر شده و امنیت خوبی در کشور برقرار است.

وی تکیه بر منابع و ظرفیت‌های استانی را امری مهم و ضروری خواند و گفت: توانمندی داخلی استان‌ها محور اصلی است و نقشه راه مبتکرانه با نوآوری و خلاقیت برای فعال کردن ظرفیت‌ها باید مدنظر باشد.

وزیر کشور عنوان کرد: نمی‌توان به توسعه دست یافت، مگر اینکه به مردم وصل شوید و ایده‌ها را از علما، دانشگاهیان و... بگیرید.

رحمانی‌فضلی خطاب به مدیران بیان داشت: تکریم ارباب‌ رجوع در صدر کارهایتان باشد و به مردم احترام بگذارید و با استفاده از سیستم الکترونیکی به ملت خدمت‌رسانی کنید.

وی تصریح کرد: بخل نورزید، سعه‌صدر و اندیشه داشته باشید و اگر کشور ثروتمند باشد، همه بهره می‌برند، باید هرچه می‌توانیم در تکریم ارباب‌رجوع کوشا باشیم.

وزیر کشور اضافه کرد: در سیستم دولتی ضعف‌هایی داریم که باید پیگیری شود، سیستم نظارت قوی باشد و دولت در زمینه مبارزه با فساد خیلی توجه دارد و مدیران نباید اجازه دهند در زیرمجموعه‌ها فساد رشد کند، زیرا فساد آفت است.

رحمانی‌فضلی به مدیران  گفت: اشد برخورد را با فساد کنید و به مفسدان رحم نکنید، اگر رحم کنید، سیستم را از بین می‌برند و در این زمینه چشم‌پوشی و کوتاهی نکنید.

وی یادآور شد: رعایت اعتدال مدنظر همه مدیران باشد و شرایط به گونه‌ای نیست که به حاشیه‌ها بپردازیم، مطالبه مردم زیاد است و باید جواب دهیم.

وزیر کشور از مدیران استان کرمان خواست به حاشیه‌ها گوش نکنند و اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری هم این است که وارد حاشیه نشوید، لازم نیست به هر چیزی پاسخ دهید، مردم می‌فهمند چه کسی چه کار می‌کند.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه بعضی‌ها در سیاست و یا بخش‌های دیگر افراطی هستند، ادامه داد: خودمان را باید با خدا و قانون تنظیم کنیم.

بررسی وضعیت اتباع بیگانه حاضر در کرمان در شورای امنیت

عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر پنجشنبه در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار فارس در زمینه مشکلات حضور افاغنه در استان کرمان اظهار داشت: صبح امروز در شورای تامین استان کرمان در مورد مسائل افاغنه صحبت و مقرر شد تا کرمان طرحی را آماده کند و به شورای امنیت کشور بفرستد و بعد از بررسی‌های لازم متناسب با تصمیمات شورا اقدامات صورت گیرد.

وزیر کشور با ابراز رضایت از عملکرد استانداران دولت یازدهم، عملکرد استاندار کرمان را بسیار خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: کمترین نارضایتی در انتخاب مدیران استانی را در کرمان داشتیم.

رحمانی‌فضلی در مورد سفر به استان کرمان عنوان کرد: این سفر به مناسبت هفته دولت انجام شد، اما ارادتمند ملت هستیم و برای باخبر شدن از احوال مردم، بازدید از اقدامات انجام شده در کرمان و رفع مشکلات به کرمان سفر کردیم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد حرف‌هایی مبنی بر حضور وی در راس سازمان صدا و سیما بیان داشت: قرار نبود به صدا و سیما بروم و کسی هم در این باره با من صحبت نکرد.

عطرافشانی گلزار شهدا گمنام کرمان

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور بعدازظهر پنجشنبه با حضور در گلزار شهدای گمنام شهر کرمان در جوار موزه دفاع مقدس با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

در این مراسم که استاندار کرمان، معاونان وزیر کشور، معاونان استاندار کرمان، مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان و جمع دیگری از مسئولان وزیر کشور را همراهی می‌کردند، قبور مطهر شهدای گمنام کرمان گلباران و عطرافشانی شد.

وزیر کشور سپس به منظور بازدید از طرح‌های مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان به این شهرستان سفر کرد.

بازدید از مجتمع گل‌گهر سیرجان

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر پنجشنبه کرمان را به مقصد شهرستان سیرجان ترک و از مجتمع معدنی گل‌گهر سیرجان بازدید کرد.

وزیر کشور شب گذشته در جمع مدیران بخش‌های مختلف شرکت‌های صنعتی و معدنی گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: معدن به عنوان اصلی‌ترین حوزه تولید و به دنبال آن فعالیت‌های دیگر به صورت زنجیره عظیم خلق ثروت شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های صنعتی به دست صنعتگران داخلی و متخصصین ایرانی شکل می‌گیرد، بیان کرد: نخبگان پیشتاز توسعه هستند و متولیان باید به فکر توسعه منطقه و آبادانی باشند تا عموم مردم از منفعت این توسعه استفاده کنند.

وزیر کشور بالا بردن قدرت رقابتی محصولات تولیدی با دنیا را برای صادرات مهم خواند و گفت: باید استفاده از محصولات صنعتی در داخل کشور هم با بهره‌وری بالا و مناسب باشد.

وزیر کشور سپس به همراه استاندار از طرح‌های مختلف توسعه مجتمع سنگ‌آهن گل‌گهر بازدید کرد.

سیاست انرژی هسته‌ای در مسیر مدنظر مقام معظم رهبری

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در جلسه مثلث توسعه این سیرجان اظهار کرد: در تمام مرزهای شرق و غرب امنیت کامل برقرار و نیروهای تامین‌کننده امنیت، بستر را برای کارکردن و زیرساخت‌ها آماده کرده‌اند.

وی افزود: نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف دارای پیشرفت و اقتدار است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه به ثبات اقتصادی رسیده و ریال ارزش پیدا کرده است، تصریح کرد: برنامه خروج از رکود به مجلس داده شد و در فضای سیاست خارجی به شکوفایی رسیده‌ایم، محدودیت‌های تجاری و اقتصادی برداشته و همراهی‌ها افزایش یافته است.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه باید برای حل معضلات اقتصادی، مشکل بیکاری حل شود، عنوان کرد: ظرفیت خوبی در توسعه استان کرمان مشهود است و امیدواریم این همدلی، انسجام و وحدت منشأ خیر و توسعه برای این استان شود.

وی سیرجان را یکی از شهرهای برتر کشور در زمینه حل مشکل بیکاری و اقتصادی دانست و افزود: در سیاست انرژی هسته‌ای هم بر اساس مسیری در حرکت هستیم که مد نظر مقام معظم رهبری است.

انعقاد تفاهمنامه 623 میلیارد تومانی در سیرجان

پنجشنبه شب در جلسه مثلث توسعه این شهرستان انعقاد تفاهمنامه پنج شرکت و کارخانه تولیدی در اجرای سیاست مثلث توسعه اقتصادی با سرمایه بیش از 623 میلیارد تومان و اشتغالزایی 4 هزار نفر با حضور وزیر کشور انجام شد.

استاندار کرمان در این جلسه گفت: در سایه ولایت برای توسعه همه‌جانبه استان چارچوب مشخصی را داریم و امکانات و ثروت‌های خدادادی را استفاده می‌کنیم تا فقر را از این استان پهناور ببریم.

علیرضا رزم‌حسینی بیان کرد: استان کرمان با فضای مناسب آماده جهش در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی است و مانند مثلث توسعه، مثلث فرهنگی را تدوین می‌کنیم و برای توسعه فرهنگی استان به همراه توسعه اقتصادی دست به دست هم می‌دهیم.

وی خلق ثروت اقتصادی و آسایش رفاه عمومی را چشم‌انداز برنامه‌های مدیران استان عنوان کرد و رفع مشکلات واحدهای اقتصادی و تولیدی و صنعتی را از وظایف مسئولان و مدیران استان دانست.

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه سیرجان هم با تبریک هفته دولت و میلاد حضرت معصومه (س) وفاق، همدلی و اتحاد مردم و مسئولان در سایه رهبری و ولایت را از شاخصه‌های منطقه سیرجان عنوان کرد.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی جمعه شب با پایان یافتن سفر دو روزه به استان کرمان فرودگاه سیرجان را به مقصد تهران ترک کردند.

انتهای پیام/2446/ج30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها