امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107101
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 19
پیروز حناچی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص مصوبات اخیر شورای عالی شهرسازی و اصلاح طرح تفصیلی تهران گفت:طرح

پیروز حناچی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص مصوبات اخیر شورای عالی شهرسازی و اصلاح طرح تفصیلی تهران گفت:طرح تفصیلی تهران که مصوبه سال 86 بوده به تصویب شورای عالی شهرسازی و شورای شهر تهران رسیده است در عمل و کاملا با طرح جامع منطبق نیست در حالی که طرح جامع طرح بالادستی است.

وی ادامه داد: ما این موضوع را در دستور کار شورای عالی شهرسازی قرار دادیم و علاوه بر آن یک دستورالعمل 8 بندی هم داشتیم که بررسی‌های ما نشان می‌داد اگر این دستورالعمل 8 بندی اجرا می‌شد جمعیت‌پذیری تهران را تا دو میلیون و 700 هزار نفر افزایش می‌داد.

حناچی تاکید کرد:به همین منظور شورای عالی شهرسازی شروع به بازبینی این دستورالعمل و عدم انطباق طرح جامع با طرح تفصیلی تهران کرده است،برای این منظور یک جلسه برگزار شد و یک جلسه دیگر هم برگزار خواهیم کرد.

*توقف تخریب باغات تهران و جلوگیری از تغییر کاربری زمین های دولتی

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 3 بند از این 8 بند را توافق کرده و به تصویب رساندیم خاطر نشان کرد: یکی از بندهایی که تصویب شد در مورد زمین‌های دولتی بود که تغییر کاربری داده شده بود.

وی اضافه کرد: دومین مصوبه مربوط به باغ‌های موجود در تهران بود، نگرانی‌ها نسبت به تخریب باغات در شهر تهران باعث شد تا شورای عالی شهرسازی وارد شود.

حناچی گفت:ما تلاش کردیم مصوباتی که خلاء قانونی ایجاد کرده و در نتیجه آن باغات نابود می‌شوند را  متوقف کنیم.

*عمر ساکنان تهران مهمتر از تولید مسکن

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود طرح تفصیلی تهران تعداد طبقات ساخت را کاهش داده و موجب کاهش تولید مسکن خواهد شد، گفت: مطمئنا ادامه وضعیت موجود عمر ساکنان شهر تهران را هم کاهش خواهد داد پس مهمتر از افزایش تولید و پاسخ به تقاضای مسکن قطعا آینده مردم ساکن تهران است.

حناچی افزود: به هر حال برای کاهش نیافتن تولید مسکن و پاسخ به تقاضا می‌توان تولید مسکن را در جای دیگری به غیر از شهر تهران جستجو کرد، قرار نیست که همه در تهران ساکن شوند پس می توان ساخت و ساز را به شهرهای جدید و یا شهرهای اطراف برد و درآنجا اقدام به ساخت و ساز کرد.

وی گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کرد که سرمایه‌گذاری و مکان‌یابی برای شهرک‌های جدید که امکان سرمایه‌گذاری داشته باشند توسط بخش خصوصی انجام شود و لازم نیست تمام ساخت و سازها در تهران اتفاق بیافتد.

*گودال ایجاد شده در پروژه بابک زنجانی خطرناک است

وی در خصوص برخی از ساخت و سازهایی که قانون را رعایت نمی‌کنند همانند پروژه بابک زنجانی گفت: این پروژه در حال حاضر فعال نیست و ما مصوبه آن را باطل کردیم اما گودالی که در آنجا ایجاد شده بسیار خطرناک است.

حناچی ادامه داد: به هر حال هر ساخت و سازی در این مقیاس از یک کریدور عبور می‌کنند که  یا مصوبه کمیسیون ماده 5 و یا مصوبات شورای عالی شهرسازی را دارد، حال بررسی هستیم که اگرخلاء‌هایی وجود دارد که منجر به شکل‌گیری پروژه‌های خاصی از این قبیل پروژه ها می شود از ادامه ساخت آنها جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها