امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107110
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن روزنامه نگاران مسلمان به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و بزرگداشت هفته دولت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن روزنامه نگاران مسلمان به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و بزرگداشت هفته دولت بیانیه ای را صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: هشتم  شهریور ماه برای ملت انقلابی ایران یاد آور خاطرات تلخ و شیرینی است . تلخ از ان رو که دو سرمایه انقلاب و دو یار دیرین و صدیق حضرت امام خمینی (ره) در راه پاسداری از ولایت و انقلاب اسلامی با خون پاک خود دفتر افتخارات ایران اسلامی را امضا کردند و به سوی معشوق خود پرکشیدند و از این حیث ملتی را از نعمت وجود پربرکت با تفکر انقلابی خود محروم ساختند. شیرین از آن رو که به لطف لایزال الهی راه و اهداف آن دو شهید بزرگ با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و کمک همرزمان و همفکران آنان همچنان ادامه یافته و رویش دوباره آن اهداف را که همانا عظمت ایران اسلامی بود اینک در دو حوزه داخلی و خارجی به نظاره نشسته ایم.

در ادامه این بیانیه با اشاره به ضرورت تجلیل از شهدای دولت به عنوان نمونه بارز تفکر انقلابی آمده است: هشتم شهریور تنها گرامیداشت یاد دو سرباز پاکباخته ولایت نیست بلکه تجلیل از یک تفکر انقلابی است که در عمل و گفتار شهیدان رجایی و باهنر تجلی یافت، تجلیل از ارزش هایی است که آن دو بزرگوار تا پایان به آن متعهد بودند مردانی که مصداق عینی شیفتگان خدمت به ملت بودند.

ملت ولایتمدار ایران اسلامی هشتم شهریور را از آن رو گرامی می دارند که به دلیل ویژگی های فردی(ساده زیستی) و انقلابی (ولایتمداری) شهیدان رجایی و باهنر مسیری  برای دولت های بعدی تعیین کردند که به معیاری برای سنجش یک دولت انقلابی ، ولایتمدار، ارزشی بدل شد.

انجمن روزنامه نگاران مسلمان در ادامه با اشاره به انتظارات خود از دولت یازدهم آورده است: دولت یازدهم که با مشی اعتدال پای به میدان خدمتگزاری در پیشگاه این ملت انقلابی و صبور گذاشته با الهام از رهنمودهای رهبری فرزانه انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای و پیروی از خصلت های فردی و انقلابی شهیدان رجایی و باهنر و با استفاده از فرصت اعتماد مردمی که در انتخابات سال 92 به منصه ظهور رسید و با تکیه برهمین اعتماد  توطئه های دشمنان را در خارج از مرزها خنثی و درداخل با عزمی راسخ در جهت سربلندی ملت غیرتمند ایران اسلامی و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی بکوشد.

همچنین شایسته است دولت محترم همچنان با حفظ جهت گیریهای اساسی دولت همچون پایبندی به ارزشها – عدالت طلبی – ساده زیستی – دوری از اشرافیگری – تلاش و خدمت بی وقفه و استکبارستیزی که از دغدغه های رهبر معظم انقلاب محسوب می شود، درزمینه اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت معیشتی و تسهیل زندگی مردم  محروم جامعه که صاحبان اصلی انقلاب هستند، تلاش نماید و در تحقق سند چشم انداز 20 ساله کشور بکوشد و مفاد آن را در جهت گیری های دولت محترم  مورد اهتمام بیش از پیش قرار دهد.

در انتهای این بیانیه نیز تاکید شده است: دولت با تکیه بر پشتوانه عظیم مردمی  که امام راحل(ره) آن را بزرگترین سرمایه هر دولتی تعبیرکردند از تهدیدها وتحریم های دشمن بیمی به خود راه ندهد که تا این ملت پشت سر دولت هست هیچ بیگانه ای جرات دست اندازی به میهن عزیز اسلامی را به خود راه نخواهد داد.

ملت شریف و غیورایران اسلامی به رغم مشکلات فراوان ، همچون گذشته دولت برخاسته ازآرای مردمی را یاری و حمایت خواهند کرد و باور دارند که اگرچه مشکلاتی در حوزه های فرهنگ و اقتصاد وجود دارد اما  با عزم و مدیریت جهادی دولت و هدایت و حمایت رهبری معظم انقلاب  این مشکلات قابل مرتفع شدن است.

 تمکین دولت به رای مجلس در قضایای اخیر بذر امید را در دل دوستداران انقلاب و امام راحل کاشت . از آنجا که مجلس به عنوان عصاره ملت در هر نظام مردم سالار حکم تعادل را دارد انتظار می رود این تعامل حسنه همچنان در دستورکار دولت محترم قرار داشته باشد که قطعا خیر و صلاح ملت و دولت در استمرار همین رویه است.

انجمن روزنامه نگاران مسلمان درپایان بار دیگر یاد و خاطر شهدای گرانقدر انقلاب از جمله شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌دارد و فرصت را مغتنم شمرده  انزجار خود را از اقدامات تروریستی تکفیرهای دست پرورده استکبار جهانی در بلاد اسلامی و غیر اسلامی از جمله فلسطین عزیز، عراق، سوریه، یمن، افغانستان، پاکستان، نیجریه و... اعلام می نماید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها