امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107119
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)، دهه کرامت و همچنین هفته دولت اظهار داشت: امام خمینی (ره) درباره شهید رجایی می‌فرمایند که دستفروشی و ریاست جمهوری برای ایشان تفاوتی نداشت، ریاست جمهوری غروری برای وی به وجود نیاورد و وی خدمتگزاری بی‌ادعا و بدون غرور بود و ای کاش همه رؤسای جمهور ما به این مرتبه برسند که نائب امام زمان درباره آنان اینگونه سخن بگوید.

وی در ادامه تصریح کرد: شهادت شهیدان رجایی و باهنر این پیام را دارد که دولت‌ها با امتیازات اخلاقی و ولایت ‌مداری شعوری و عملی که در این دو شهید وجود داشت، خود را تطبیق دهند و قبل از آنکه صاحب منصب شوند خدمتگزاران بی‌ادعای مردم باشند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود اظهار داشت: جا دارد در این جا یک تقدیر و تشکر نسبت به کارهای شایسته‌ای که دولت محترم انجام دادند بشود که در راس آن مواضع روشنی است که در مسائل منطقه در خصوص حماس، عراق، سوریه و زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه به آمریکا گرفتند.

حجت‌الاسلام صدیقی در ادامه افزود: همچنین از وزیر بهداشت و از دولت محترم نسبت به طرح مبارک تامین سلامت تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به تذکرات مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با هیأت دولت گفت: این تذکرات منشور جامع اخلاقی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بود و دولتی که چنین راهنمایی داشته باشد و نتواند خود را تطبیق دهد، ورشکسته است و به جایی نخواهد رسید.

خطیب نماز جمعه تهران رهنمودهای رهبر انقلاب به دولتمردان را نسخه نجات‌بخش خواند و افزود: ما در اواخر دولت قبل جزو منتقدان جدی بودیم ولی خدا را شاهد می‌گیریم که هیچ گاه حاضر به شکست دولت نبوده‌ایم زیرا شکست دولت، شکست شخص نیست.

وی ادامه داد: برای ما افتخار نیست که دولتی بیاید و از رهبری انقلاب حکم انتصاب دریافت کند و پس از آن گرفتار تزلزل، سوءرفتار و مشکلات شود.

وی با بیان اینکه ما دوست داریم دولت اسلامی در تراز مکتب امیرالمومنین و ائمه باشد، اظهار داشت: آرزوی ملت ما این است که کشور سرافراز و مشکلات آن حل شود.

صدیقی با تاکید بر لزوم خدمت‌رسانی به دولت به اقشار کم‌درآمد و متدین جامعه به عنوان اولویت اول دولت تصریح کرد: یکی از اساسی‌ترین مسائلی که رهبر انقلاب مطرح کردند پرهیز از دوقطبی کردن جامعه است؛ فتنه یک رویداد خسارت‌بار،‌قانون‌شکن و اختلاف‌افکن بود و از آثار شوم آن دوقطبی شدن جامعه است.

خطیب نماز جمعه تهران دوقطبی شدن جامعه را به ضرر جامعه دانست واظهار داشت:‌اینکه عده‌ای این طرفی باشند و عده‌ای آن طرفی از خسارت‌های بزرگ است.

وی ادامه داد: دولت باید مانند دولت شهید رجایی بوده و 100 درصد مجری رهنمودهای رهبری در چارچوب قانون باشد. شما دیدید دولتی آمد که تفکرات اقتصادی غربی داشت و نتوانست جامعه را با خود همراه کرده و دوام بیاورد. پس از آن نیز دولتی با اندیشه‌های لیبرال دموکراسی سر کار آمد که به ارزش‌ها بی‌اعتنا بود و مورد اقبال جامعه قرار نگرفت و در دوره قبل نیز دولتی آمد که قانونمدار نبود و قانون‌گریز بود.

صدیقی افزود:‌ مهمترین وظیفه دولت خدمت‌رسانی به مردم به جای پرداختن به حواشی سیاسی است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت خطوط قرمز و فاصله گرفتن از اهل فتنه، تصریح کرد: مسئله استیضاح وزیر علوم پیام داشت و دولت باید پیام این استیضاح را دریافت کند.

وی ادامه داد: ‌از ابتدا گفتیم دانشگاه باید علم‌مدار باشد نه ستاد تبلیغاتی و باشگاه سیاسی برخی جریانات سیاسی پس باید وزیری بر سر کار بیاید که ولایتمدار بوده و مردم از سرنوشت فرزندان خود نگران نباشند.

صدیقی با بیان اینکه مردم انتظار دارند دولت قدم‌های جدی را در راستای رونق اقتصادی، تولید و رونق علمی بردارد، اظهار داشت: افت دو درجه‌ علمی ایران در شأن دولت نیست وامیدوارم وزیری انتخاب شود که رونق علمی راتقویت کند.

وی با اشاره به تحولات اخیر عراق تصریح کرد: همه باید برای شیعیان در محاصره عراق دعا کنیم و امیدواریم با حمایت‌های معنوی مردم و تشکیل ارکان دولت عراق، این کشور از بن‌بست خارج شود.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی از مقاومت در غزه اظهار داشت: این مسئله معجزه مقاومت است.

صدیقی در پایان تحولات اخیر یمن را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم در یمن اتفاقاتی رخ دهد که برکات جدیدی را برای مردم به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها