امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107123
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنگنده‌های ارتش عراق مواضع داعش در اطراف آمرلی را همزمان با ادامه عملیات برای شکستن محاصره این منطقه، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنگنده‌های ارتش عراق مواضع داعش در اطراف آمرلی را همزمان با ادامه عملیات برای شکستن محاصره این منطقه، بمباران کردند.

ارتش عراق همچنین در ادامه عملیات برای پایان دادن به محاصره آمرلی مواضع داعش را هدف حملات موشکی و توخانه‌ای قرار داد.

این حملات در شرایطی است که نیروهای زمینی ارتش هم پیشروی خود در مناطق اطراف آمرلی را آغاز کرده‌اند و کنترل چندین روستا را در اختیار گرفته‌اند.

روز گذشته ارتش عراق با کمک گروه‌های مردمی عملیات خود برای شکستن محاصره آمرلی را آغاز کرده است و علی رقم پیش‌بینی‌ها مبنی بر انتخاب محور حمله از طوزخورماتو (از شمال آمرلی) برای آزاد سازی این منطقه، ارتش از ناحیه العظیم (در جنوب آمرلی) آغاز کرد. منطقه آمرلی در استان صلاح الدین با بیش از 10 هزار نفر جمعیت که از ترکمانی‌های شیعه عراق هستند چندین ماه است در محاصره تروریست‌های داعشی قرار گرفته ولی مردم این منطقه خودشان با مقاومت مانع از ورود تروریست‌ها شده‌اند.

داعشی‌ها اجازه ورود غذا و دارو را به این منطقه نمی‌دهند و شرایط دشواری برای مردم این منطقه رقم زده‌اند؛ این در شرایطی است که کمک‌های غذایی و دارویی به طور محدود تنها از طریق هلی برد برای مردم این منطقه ارسال می‌شود.

از سوی دیگر نیروهای ارتش با کمک عشایر عراق حمله تکیفیر‌های داعش به شهرستان «الضلوعیة» در استان صلاح الدین را دفع کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها