امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107127
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
سرلشکر «طلعت مسلم»، کارشناس امور نظامی مصر در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: توافقنامه آتش‌بس میان ...

سرلشکر «طلعت مسلم»، کارشناس امور نظامی مصر در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: توافقنامه آتش‌بس میان «اسرائیل» و فلسطینیان می‌تواند، سرآغاز تلاش برای دست یافتن به توافقی باشد که رضایت دو طرف را جلب کند.

مسلم افزود: این آتش‌بس راه حلی ریشه‌ای برای حل بحران نوار غزه نمی‌تواند باشد و در این میان مصر باید تلاش کند، تا جای ممکن خواسته‌های فلسطینیان را برآورده سازد و «اسرائیل» را ملزم به اجرای آنها کند.

این کارشناس امور نظامی مصر تاکید کرد که مقاومت فلسطینی با آتش‌بسی که بر «اسرائیل» تحمیل کرد، ثابت کرد که طرف ضعیف طرف ناکام و شکست خورده در جنگ نیست و بررسی نتایج و بازتاب‌های این جنگ فقط در قالب تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها یا خانه‌های تخریب شده نمی‌گنجد.

وی تاکید کرد: نیروهای اشغالگر در تحقق آنچه که برای آن جنگ را آغاز کرده بودند، یعنی بازگرداندن امنیت و استقرار به مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی با شکست مواجه شدند و هم اکنون بسیاری شهرک‌نشینان بازگشت به خانه‌های خود را از بیم موشک‌های مقاومت با تظاهرات در برابر دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی رد کردند.

این کارشناس امور نظامی مصر تصریح کرد: مقاومت درحالی وارد جنگ با رژیم صهیونیستی شد که این رژیم محاصره ظالمانه‌ای را تحمیل کرده بود و هم اکنون موفق شد، لغو محاصره و گشودن گذرگاه‌ها برای فراهم کردن نیازهای فلسطینیان ساکن نوار را به رژیم صهیونیستی تحمیل کند، اگرچه در این راه بهای سنگینی را داد که شامل هزاران شهید و زخمی می‌شود.

مسلم افزود: دستگاه نظامی و امنیتی «اسرائیل» در این جنگ متحمل خسارات سنگینی شد، چون توانمندی‌های مقاومت را به دقت برآورد نکرده بود، این درحالی است که صهیونیست‌ها در این جنگ با موشک‌های مقاومت غافلگیر شدند و این موشک‌ها به شدت آنها را به وحشت انداختند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها