امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107139
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی دقایقی پیش در خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: بنابر

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی دقایقی پیش در خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: بنابر خطبه‌ هفته‌های گذشته همچنان مسئله سبک زندگی را دنبال می‌کنیم، چراکه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی افزود: تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه زندگی سبک اسلامی باید مورد توجه یکایک افراد جامعه قرار گرفته و بر اجرایی و عملی کردن آن در زندگی تأکید شود.

وی با بیان اینکه در حوزه سبک زندگی اسلامی یکی از مسائل مهم روش تربیت بوده که باید دو اصل تقوی و هدایت را برای تربیت فرزندان مورد توجه قرار دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جمعه این هفته در بستر سه جریان قرار داریم، خاطرنشان کرد: نخست دهه کرامت و تقارن آن با میلاد امام رضا(ع) بوده که طلیعه آن را در پیروزی مردم غزه و رسوایی و شکست رژیم صهیونیستی مشاهده کردیم، دومین جریان هفته حج و هفته عبودیت بوده و سومین آن قرار گرفتن در هفته دولت است.

علم‌الهدی تصریح کرد: برای ما این نکته شناختش حائز اهمیت بوده که چرا سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر هفته دولت نام گرفته، علت این نامگذاری سیمای کارنامه مسئولیتی و مدیریتی این دو شهید بوده که باید امروز نیز معیار دولتمردان ما باشد.

وی اظهار کرد: یکی از این اصول که برای ما حائز اهمیت بوده، سلامت اعتقادی و اخلاقی است، روزی که شهید رجایی نخست‌وزیر شد و در برابر بینش مردم ما با بنی‌صدر ملعون مقایسه شد، مردم حالت خضوع و مقتدرانه شهید رجایی را در برابر ولایت دیدند و این چشم مردم ما را پر کرد و دل‌ها به سمت شهید رجایی منعطف شد.

امام جمعه مشهد مقدس گفت: از نظر اخلاقی هم روزی که جریان ریاست جمهوری شهید رجایی تنفیذ شد، امام راحل فرمودند رجایی از روزی که دستفروش بوده تا زمان رئیس‌ جمهوری‌اش هیچ فرقی نکرده و این یعنی فردی که در بستر قدرت قرار می‌گیرد، قدرت را برای خود منحصر نکرده و از آن برای خدمت به مردم استفاده می‌کند.

علم‌الهدی افزود: متأسفانه در تاریخ نظام به برخی سلسله مسئولان برمی‌خوریم که در ابتدا دلداده ولایت و خدمت بوده، اما زمانی که در بستر قدرت قرار گرفتند، این وظیفه را فراموش و از قدرت استفاده‌های شخصی کرده‌اند.

وی یادآور شد:‌ نکته دیگر این است که شهید رجایی به هیچ وجه در کوچکترین حالت و وضعیتی از قدرت برای خود استفاده نکرد و قدرت را برای مردم خود داشته و همواره رنگ زندگی این شهید هم رنگ طبقه زیر متوسط جامعه بوده است و باید توجه کنیم که مردم هر سال در سالگرد شهادت شهید رجایی و باهنر دولتمردان خود را با این معیارها و اصول‌ها ارزیابی می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هفته دولت هر ساله که می‌رسد دولتمردان گزارش خدمات خود را به مردم می‌دهند و این سؤال مطرح می‌شود که قدرت آنها چقدر در استخدام این خدمت بوده است، خوشبختانه کارنامه دولت یازدهم را که می‌بینیم این خصوصیت در آن وجود داشته و باید گفت که در کارنامه دولت یازدهم، قدرت در استخدام خدمت به مردم بوده که از جمله آنها طرح تحول نظام سلامت با عنوان ستاره درخشان این کارنامه است که توسط وزیر فرهیخته بهداشت که از همشهریان ما بوده، اجرایی شد.

وی تأکید کرد: هرچه قشر محروم را بیشتر دادرسی کنیم، بیشتر خدمت کرده و کارنامه درخشان‌تری خواهیم داشت و ما در عین اینکه شاهد ارائه خدمات مطلوب از سوی دولت در این یکسال بوده‌ایم، باز هم انتظار داریم مشکل محرومان بیش از این حل شود.

علم‌الهدی تأکید کرد: اگرچه قدم‌هایی در این حوزه برداشته شده، اما در واقع قضیه این است که وضع معیشت محرومین در مضیقه است.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه رئیس جمهور در ابتدای تشکیل دولت خود، دولت تدبیر و امید را دولتی فرهنگی دانست، اذعان کرد: شخص آقای روحانی در ابتدای تشکیل دولتش گفت که دولتش فرهنگی بوده و در رأس همه اینها مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری کرده، اما متأسفانه می‌بینیم برخی در عرصه فرهنگی کوتاهی می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد:‌ همچنین باید گفت ما با تکنولوژی ارتباطات مخالف نیستیم، اما آنچه مسلم بوده شخص جناب روحانی نیز از فقهای بزرگ بوده و باید گفت به دنبال توسعه تکنولوژی و ارتباطات هستیم، اما نباید آن را زمانی توسعه داد که زیرساخت‌‌های آن آماده نبوده و کسی به زیرساخت‌های آن توجه نمی‌کند و در حقیقت این توسعه ارتباطات فقط ابزار توسعه فحشا می‌شود تا آنجا که مرجع بزرگی نظیر آیت‌الله مکارم شیرازی نیز از این وضعیت گلایه می‌کند.

انتهای پیام/70005/ب40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها