امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107152
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان در یک مطالعه جدید دریافتند ورزشکارانی که به مدت 4 هفته هر روز 75 گرم بادام ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان در یک مطالعه جدید دریافتند ورزشکارانی که به مدت 4 هفته هر روز 75 گرم بادام می‌خوردند به طور قابل توجهی در عملکرد آنان تأثیر داشته است؛ آنان این تحقیقات را بر روی 8 دوچرخه‌ سوار انجام دادند و مشاهده کردند دوچرخه سواران با خوردن روزانه بادام مسافت بیشتری را توانستند طی کنند؛ آن‌ها توانستند به جای 20.2 کیلومتر 21.9 کیلومتر را طی کنند؛ در مقابل دوچرخه سوارانی که بیسکوئیت سرشار از کربوهیدرات خورده بودند به جای 20.2 کیلومتر 20.8 کیلومتر را طی کردند.

علاوه بر این پس از ورزش، سطح گلوکز خون شرکت کنندگان بالاتر رفت و می‌تواند مقدار قابل توجهی از ذخیره کربوهیدرات‌ها به چربی سوزی کمک ‌کند.

نتایج نشان دادند بادام مقدار زیادی ویتامین E و آنتی اکسیدان‌های بالایی نسبت به بیسکوئیت دارد؛ به همین منظور محققان به ورزشکاران برای یک میان وعده بیسکوئیت که سرشار از کربوهیدرات بود و معمولا آن‌ها مصرف می‌کردند دادند.

یک میان وعده مناسب برای ورزشکاران ضروری است زیرا می‌تواند مواد مغذی ضروری که طی ورزش از دست رفته را فراهم کند.

چند دانه بادام به مقدار 30 گرم 170 کالری را فراهم می‌کند و دارای مواد مغذی ضروری در رژیم غذایی است؛ در واقع غنی از فیبر، ویتامین B و کلسیم است و در آماده سازی بدن برای ورزشکاران مفید است؛ بنابراین باید ورزشکاران روزانه بادام بخورند زیرا یک منبع طبیعی پروتئین و ماده مغذی است که منجر به بهبود عضلات می‌شود.

30 گرم بادام حاوی 15 ماده مغذی ضروری است و 65% از ویتامین‌های روزانه که بدن نیاز دارد را پوشش می‌دهد و همیشه در دسترس است؛ علاوه بر این ترد و خوشمزه است و عطر و طعم طبیعی دارد.

همیشه 30 تا 60 دقیقه قبل از ورزش حتما بادام بخورید، در ضمن الزامی است قبل و بعد از ورزش آب بنوشید.

منبع: مجله  the international Society of Sports Nutition

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها