امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107153
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
محمدعلی نجفی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور و سرپرست وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این ...

محمدعلی نجفی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور و سرپرست وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «هم‌اکنون چالش اصلی آموزش و پرورش در چه حوزه‌ای است؟»، اظهار داشت: مشارکت، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های آموزش و پرورش است و فقط موضوع مشارکت، مالی نیست و باید در تمام جمیع جهات مشارکت مردم را به سمت آموزش و پرورش جلب کرد تا مشکلات بزرگ و مزمن را در آموزش و پرورش برطرف کرد.

وی افزود: هم‌اکنون سازوکارهای خوبی برای مشارکت مردم پیش بینی شده است، اما کافی نیست و معتقد هستم که مردم را باید از طریق طراحی سازوکارهای جدید در مسائل مختلف آموزش و پرورش دخیل کرد.

نجفی با تأکید مجدد بر اینکه یکی از چالش‌های اصلی آموزش و پرورش مسئله مشارکت است، خاطرنشان کرد: باید بخشی از اختیارات حوزه ستادی آموزش و پرورش نه تنها به مناطق بلکه به مدارس داده شود و آن مدارسی که تدریجاً توانایی‌های لازم در آنها به وجود می‌آید بتوانند در بخشی از برنامه‌ها تصمیم‌گیری کنند.

مشاور اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به یکی از چالش‌های مهم آموزش و پرورش که موضوع منابع مالی است، تصریح کرد: در بخش منابع مالی، آموزش و پرورش سال‌هاست که فکر می‌کند چگونه می‌تواند تنوع به منابع بدهد؛ یعنی اتکای صرف به منابع دولتی و آن هم به عنوان بودجه‌های مستقیم دولتی فکر نمی‌کنم بر این اساس بشود مشکلات آموزش و پرورش را حل کرد.

وی گفت: باید نخست به منابع غیردولتی توجه کرد و در بخش منابع دولتی هم باید به سمت روش‌های غیر بودجه‌ای رفت و از روش‌های دیگری منابعی را برای آموزش و پرورش به دست آورد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها