امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107166
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، مرتضی رحمانی‌موحد با

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، مرتضی رحمانی‌موحد با اعلام این خبر خوش به مردم آذربایجان شرقی، اظهار کرد: تبریز، برای رقابت انتخاب شهر نمونه گردشگری سال 2016 از سوی ایران به سازمان کشورهای اسلامی معرفی شده است.

وی با بیان اینکه تبریز و آذربایجان شرقی در نقشه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور جایگاهی ممتاز دارند، اظهار امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های دقیق برای استفاده از این ظرفیت‌ها، تبریز بتواند به شایستگی عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی جهان در سال 2016 را از آن خود کند.

رحمانی‌موحد گفت: وجود 4 هزار اثر تاریخی، دو اثر ثبت جهانی از مجموع 17 اثر ثبت جهانی شده کشور، 80 نوع صنایع دستی زنده و فعال، وجود انواع گردشگری به ویژه اکوتوریسم، طبیعت گردی و جنگل‌های ارسباران و گردشگری سلامت تبریز و آذربایجان شرقی را در نگاه مدیریت کلان کشور دارای شاخص خوبی کرده تا به عنوان کاندیدای ایران به عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به فرهنگ‌سازی گردشگری و تعامل جامعه میزبان و مهمان در این موضوع، یادآور شد: مهمان‌نوازی ویژگی برجسته و خوب مردم ایران و به ویژه آذربایجان شرقی است که حتی می‌تواند در سطحی جهانی به عنوان وجهه کشورمان مطرح و برجسته شود.

رحمانی‌موحد تبریز و آذربایجان شرقی را به دلیل داشتن مرزهای هوایی و زمینی با کشورهای همسایه مقصد مورد علاقه گردشگران خارجی خواند و اظهار امیدواری کرد از ظرفیت‌های جاده‌ای و عبوری بیش از پیش در توسعه صنعت گردشگری این منطقه و کشور استفاده شود.

یادآور می‌شود، 54 کشور از چهار قاره جهان عضو سازمان همکاری‌های اسلامی هستند که معرفی تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در آن می‌تواند، زمینه‌ساز رشد و گسترش چشمگیر گردشگری در این شهر شود.
انتهای پیام/60001/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار