امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107167
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
زهرا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: دخانیات یکی از دلایل عمده مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی و ...

زهرا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: دخانیات یکی از دلایل عمده مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است به طوری که20 درصد از اینگونه مرگ‌ها به دلیل مصرف دخانیات است.

وی افزود: مرگ‌های ناگهانی، بیماری‌های مغزی، عروقی به دلیل مصرف دخانیات در حال افزایش است و مرگ ناشی از بیماری‌‌های قلی، عروقی در افراد سیگاری دو برابر بیشتر از سایر افراد است.

ابراهیمی گفت: احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی حتی در زنان سیگاری بسیار بیشتر از مردان است و احتمال سکته مغزی در آنها به طور محسوسی بیش از سایر زنان است چرا که مصرف همزمان سیگار و داروهای ضد بارداری احتمال سکته قلبی را 20 تا 40 درصد و احتمال سکته مغزی را چند برابر می‌کند.

ابراهیمی افزود: همچنین احتمال وقوع سکته مغزی در افراد سیگاری 4 برابر افرادی است که هرگز دخانیات را تجربه نکرده‌اند و طبق تحقیقات انجام شده این خطر در زنان بیش از مردان است اما در هر سنی می‌تواند اتفاق افتد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها