امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10717
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، رئیس هیئت مدیره انجمن نمایشگران خیابانی خانه تئاتر در ارتباط با گزارش «واکنش یک هنرمند به اظهارات رئیس انجمن نمایشگران ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، رئیس هیئت مدیره انجمن نمایشگران خیابانی خانه تئاتر در ارتباط با گزارش «واکنش یک هنرمند به اظهارات رئیس انجمن نمایشگران خیابانی خانه تئاتر» جوبیه‌ای را در ارائه داد که به شرح زیر است:

جناب آقای شاهد پیوند اگر من اظهار نظری راجع به تئاتر خیابانی نموده‌ام حداقل در حال حاضر و بر اساس رای اعضای صنف رئیس این صنف است که جنابعالی نیز به عنوان یکی از اعضا در این رای‌گیری تاثیر داشته‌اید. پس بنابراین بنده وکیل شما نیز هستم و مطابق با اساسنامه خانه تئاتر مسئولیت دفاع از حقوق مادی و معنوی اعضا را دارم؛ شما مطابق با کدام اساسنامه یا وکالتنامه از آقای نوشیر دفاع می‌کنید؟!

آقای عزیز اگر من بگویم آقای نوشیر گزینه خوبی نیست کجای جمله من تهمت و گناه نابخشودنی است؟! من به آقای نوشیر توصیه می‌کنم متملقین و چاپلوسان را از اطراف خود دور نمایند که مرگ مدیریت در بها دادن به این گونه افراد است.

شما یک بار ادعا کرده‌اید که با دو مدیر قبلی دفتر تئاتر خیابانی آقایان شهرام کرمی و مجید امرایی هم دانشگاهی بوده‌اید در حالی که شناخت کاملی از آقای نوشیر ندارید و در عین حال مدعی هستید که تنها دغدغه اصلی مدیر فعلی علمی نمودن تئاتر خیابانی را دارد. آیا این بدان معنی است که مدیران قبلی آگاهی کافی برای فعالیت علمی در زمینه تئاتر خیابانی نداشته و این توانایی منحصر به مدیر فعلی است؟ آیا این ادعا سوابق تحصیلی آن جنابان را زیر سوال نمی‌برد؟ اگر آنها تئاتر علمی را به خیابان نیاورده‌اند پس چکار کرده‌اند؟

در خصوص اجرای عمومی در ازای قرارداد و پرداخت دستمزد نیز می‌باید این نکته را یادآوری کنم که در زمان مدیریت استاد عزیز، بنیانگذار تئاتر خیابانی ایران جناب آقای محمود فرهنگ برای اجراهای عمومی قرارداد بین کارگردان گروه و مرکز هنرهای نمایشی منعقد می‌شد و هنوز هم قرارداد این اجراها در اسناد شخصی اعضای قدیمی صنف موجود و قابل ارائه است. پس با تنظیم قرارداد هیچ اتفاق نوینی در تئاتر خیابانی نیفتاده است که جزء ابداعات این دوره مدیریتی محسوب شود.

اما در خصوص «پیامی که منتقل نشد و قراردادش به نام واسطه منعقد شد» لازم به ذکر است که قرار بر این بود که یک نمایش با دو اجرا توسط اینجانب و اعضای هیئت مدیره کانون نمایشگران خیابانی با مضمون ایدز و اچ آی وی مثبت تولید و اجرا می‌شد نه با اعضای صنف.

مگر می‌شود یک نمایش خیابانی را که به سفارش کارفرما بایستی با حداکثر پنج بازیگر به مرحله نهایی اجرا رساند، آن هم در یک محدوده کوچک زمانی با تمامی150 نفر اعضای صنف به اجرا درآورد؟

در خصوص اینکه چرا اجرای فوق الذکر توسط من و گروهم به اجرا درآمد، اینجانب مورد حمایت و رضایت کامل اعضای هیئت مدیره که می‌بایست در اجرا سهیم می‌شدند قرار گرفته بودم و ایشان با رضایت کامل اجرای نمایش فوق الذکر را بر عهده من و گروهم محول نمودند. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها