امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107173
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در آستانه فرا رسیدن روز ملی حفاظت از یوزپلنگ‌ آسیایی با اشاره به انجام اقداماتی برای حفظ گونه جانوری ...

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در آستانه فرا رسیدن روز ملی حفاظت از یوزپلنگ‌ آسیایی با اشاره به انجام اقداماتی برای حفظ گونه جانوری یوزپلنگ آسیایی، اظهار داشت: در روز ملی یوزپلنگ آسیایی(نهم شهریور ماه) نشستی را در سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور اصحاب رسانه خواهیم داشت که مفصل درباره آن به گفت‌وگو خواهیم پرداخت.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ورود دلبر و کوشکی دو یوز ماده و نر  به پارک پردیسان که در هم‌اکنون در اسارت به سر می‌برند، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون اقدامات و مقدمات لازم برای ورود دلبر و کوشکی به مقر سازمان حفاظت محیط زیست برای پیشبرد پروژه تکثیر در اسارت یوز آسیایی در حال فراهم شدن است.

ابتکار درباره زمان ورود یوزهای نر و ماده به پارک پردیسان زمانی اعلام نکرد.

به گزارش فارس؛ بر اساس گفته‌های هومن جوکار، مدیر ملی پروژه یوزپلنگ آسیایی، مرکز تحقیق و بررسی یوزپلنگ آسیایی تا آخر شهریورماه امسال در پارک پردیسان به بهره برداری می‌رسد که عملیات تکثیر یوز ایرانی در این مرکز انجام خواهد شد.

بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته این مرکز که در مساحتی حدود 2.5 هکتار ساخته می‌شود، تا اواخر تابستان به بهره برداری خواهد رسید.

عملیات تکثیر بر روی دو یوزپلنگ با نام های کوشکی ( یوز نر) و دلبر (یوزماده) که به ترتیب 5 و 3 ساله هستند، انجام شود که این کار بعد از راه اندازی مرکز تحقیق و بررسی یوزپلنگ آسیایی آغاز می‌شود.

اکنون کوشکی (نر) در خراسان شمالی در حیات وحش میاندشت و دلبر ( ماده ) در استان سمنان در پارک ملی توران در منطقه‌ای محصور شده نگهداری می‌شوند که بعد از پایان کار مرکز تحقیقاتی به تهران منتقل خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها