امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107175
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، علی اصغر فانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آموزش و پرورش 5 سیاست مهم و کاربردی را به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، علی اصغر فانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آموزش و پرورش 5 سیاست مهم و کاربردی را به منظور ارتقای کیفیت در دستور کار قرار داده که توسعه مشارکت دانش‌آموزان و اولیا از مهم‌ترین این سیاست‌ها به شمار می‌رود.

وی، ساماندهی و بهسازی منابع انسانی را از دیگر سیاست‌های آموزش و پرورش عنوان کرد و متذکر شد:‌ در حال حاضر یک میلیون کارمند در این وزارتخانه فعالیت دارند که به لحاظ رشته و توزیع جغرافیایی مناسب، توزیع نشده‌اند. ما به دنبال ساماندهی وضعیت منابع انسانی در وزارتخانه هستیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ‌این ساماندهی از طریق توانمندسازی همکاران و رتبه‌بندی آنان صورت می‌گیرد.

فانی، ارتقای مدیریت آموزشگاهی را از دیگر سیاست‌های این وزارتخانه برشمرد و اظهار داشت: به دنبال این هستیم توانمندی، انگیزه و اختیارات مدیران مدارس را افزایش داده و از این طریق به ارتقای مدیریت آموزشگاهی دست یابیم.

این مسئول با بیان اینکه عملیاتی کردن بودجه وزارت آموزش و پرورش از دیگر سیاست‌های این وزارتخانه است که در این راستا بهره‌گیری از اعتبارات را افزایش می‌دهیم، بیان کرد: تمرکززدایی از دیگر سیاست‌های آموزش و پرورش در راستای افزایش خلاقیت در آموزش و پرورش است.

به گزارش فارس؛ وزیر آموزش و پرورش در حاشیه سفر به استان مرکزی در جمع برخی از معلمان پیش‌دبستانی با اشاره به مشکلات این قشر از کارکنان، گفت: وزارت آموزش و پرورش به دنبال ردیف استخدامی است تا مشکل استخدام معلمان پیش دبستانی را حل کند و تا زمانی که این ردیف استخدامی ایجاد نشود نمی‌توان آزمون استخدامی برگزار کرد.

فانی در پایان یادآور شد: دولت تدبیر و امید به دنبال ظاهرسازی نیست و حل مشکل استخدام معلمان پیش دبستانی را با جدیت دنبال خواهد کرد.
انتهای پیام/87003/ذ20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها