امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107176
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
مسئول یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان‌های نوشهر و چالوس دقایقی قبل در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نوشهر از ...

مسئول یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان‌های نوشهر و چالوس دقایقی قبل در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نوشهر از تخریب شهر قدیمی کجور از سوی شهردار شهر تازه تاسیس کجور خبر داد و گفت: بخش زیادی از این شهر قدیمی با خاک یکسان شد.

جواد رجبی افزود: شهر قدیمی کجور که در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است در اقدامی غیرمنطقی از سوی شهردار کجور به وسیله لودر و بولدوزر تخریب شده است.

رجبی تصریح کرد: حدود یک‌هزار متر از محوطه این شهر قدیمی و تاریخی که در زمره میراث بسیار معروف فرهنگی و تاریخی مازندران و کشور است، زیر و رو شد و بخش زیادی از لایه‌های اصلی و آثار موجود مدفون شده در این محوطه ملی، تخریب و از بین رفت.

وی بیان کرد: با حضور پاسگاه انتظامی کجور و نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی نوشهر و چالوس از تخریب بیشتر شهر قدیمی و تاریخی کجور جلوگیری به‌عمل آمد و پرونده این حرکت بسیار تاسف برانگیز در حال تکمیل است تا در مراجع ذی‌صلاح پیگیری شود.

مسئول یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان‌های نوشهر و چالوس تخریب این شهر تاریخی و ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور از سوی شهردار کجور را به جهت احداث ساختمان شهرداری کجور عنوان و تاکید کرد: درباره این اقدام بسیار تاثر برانگیز و در راستای حفظ و حراست و صیانت از میراث گرانبهای تاریخی با قاطعیت کامل برخورد خواهیم کرد.

به گزارش فارس، میراث فرهنگی، میراث طبیعی و میراث معماری سه میراث گران‌بهایی هستند که باید پاسداری شوند و همچنین میراث فرهنگی نیز باید دوره‌های آموزشی درباره اهمیت و جایگاه میراث‌های ارزشمندی که در بخش کجور در زیر خاک و یا بر روی خاک در قالب ابنیه‌های تاریخی وجود دارند برگزار نماید تا شاهد تخریب و از بین رفتن آثار تاریخی و ملی همچون تخریب این شهر قدیمی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور نباشیم.

انتهای پیام/86019/ر30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها