امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107178
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار حوادث پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اوایل مرداد ماه سال جاری مردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 5 تهران از کلاهبرداری که مدتی ...

به گزارش خبرنگار حوادث پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اوایل مرداد ماه سال جاری مردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 5 تهران از کلاهبرداری که مدتی قبل از پسرش صورت گرفته بود خبر داد و گفت: اوایل تابستان پسرم تصمیم گرفت به اروپا سفر کند ​اما هرچه تلاش کرد نتوانست خودش ویزا بگیرد تا اینکه چندی پیش، مقابل سفارت یکی از کشورهای اروپایی با فردی آشنا شد که مدعی بود می‌تواند ویزای شینگن، اروپا و دیگر کشورها را برای مشتریانش بگیرد.

مرد شاکی ادامه داد: پس از مدتی رفت و آمد به دفتری در غرب تهران مبلغ 30 میلیون تومان به آن مرد دادیم و قرار شد او ظرف مدت کوتاهی ویزای پسرم را بگیرد که همین طور هم شد.

پس از اخذ ویزا، اوایل خردادماه به همراه پسرم به فرودگاه رفته و او را راهی اروپا کردیم، قرار بود پسرم ابتدا به یکی از کشورهای همسایه رفته و از آنجا راهی اروپا شود اما وقتی از ایران خارج شد حدود یک ماه از او بی خبر بودیم تا اینکه پس از پیگیری‌های فراوان متوجه شدیم او را به جرم داشتن ویزای جعلی دستگیر و زندانی کرده‌اند، در نهایت با پیگیری ما پسرم از زندان آزاد و به ایران بازگشت.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه 12 دادسرای ناحیه 5، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده و با شناسایی محل‌های تردد متهم در اطراف سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی، کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیری متهم شده و بلافاصله متهم جهت انجام تحقیقات به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد.

متهم 43 ساله به نام فرشاد پس از دستگیری، هرگونه اطلاع از جعلی بودن ویزا را منکر شد و فرد دیگری به نام امیر را به عنوان متهم اصلی معرفی و کرد و گفت: چندین سال است که با امیر در زمینه تهیه ویزا همکاری می‌کنم.
با وجود ادعای فرشاد در مورد بی گناه بودن، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس اسناد و مدارکی مبنی بر گناهکار بودن فرشاد ارائه کردند، همزمان و با شناسایی شاکی دیگری در پرونده فردی با مراجعه به پایگاه دوم آگاهی عنوان کرد که این مرد ( متهم ) قرار بود تا برای من ویزای اروپا بگیرد اما از من هم کلاهبرداری کرد و من هم از او شکایت دارم.

سرهنگ کارآگاه افشار احسانی‌فر، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت: با توجه به مراجعه تعدادی از شکات به پایگاه دوم آگاهی و شناسایی متهم از سوی این افراد و با توجه به افزایش ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی از سوی متهم، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و به ویژه در مناطق صادقیه، بزرگراه اشرفی اصفهانی و آیت‌الله کاشانی مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا با مراجعه به پایگاه دوم پلیس اگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی نسبت به شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود اقدام کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها