امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107180
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، محمدرضا صادق پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه استان یزد اظهار کرد: خبرنگاران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، محمدرضا صادق پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه استان یزد اظهار کرد: خبرنگاران اخبار مسائل و مشکلات خود را کمتر منعکس می‌کنند و در حالی که سختی‌های دیگران را با تحمل دشواری بر خود، مطرح می‌کنند، درباره خود کمتر گفته و نوشته‌اند.

وی عنوان کرد: خبرنگاران به خاطر خوش ضمیری و نجابتی که دارند، برای خودشان کم می‌گذارند اما به نظر می‌رسد باید با دقت و فراست بنگرند و مسائل را انعکاس دهند تا هم مردم و هم دولت از مشکلات و نیازها و خواسته‌های آنها مطلع شوند.

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقدپذیری دولت بیان کرد: کسانی که پیام 24 خرداد که پرهیز از افراط و تفریط بود را دریافت نکرده‌اند، از برخی ابزارها نظیر رسانه استفاده کرده و مسائل خود را بازگو می‌کنند که البته صدای آنها بلند نیست و به گوش مردم نمی‌رسد.

وی ادامه داد: دولت به دنبال این است که فرصت‌ها را به طور برابر در اختیار دلسوزان قرار دهد و در این راستا تلاش خود را به کار می‌گیرد.

صادق در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به درخواست خبرنگاری مبنی بر سرعت عمل مدیران در پاسخگویی به خبرنگاران عنوان کرد: سرعت عمل برای پاسخگویی به خبرنگاران به عنوان چشم و گوش مردم، از مطالبات رئیس دولت یازدهم از مسئولان است.

وی در مورد رسانه‌های مختلف و مشی آنها نیز بیان کرد: دولت نمی‌خواهد طوری عمل شود که بگوید این رسانه با ماست و دیگری با ما نیست بلکه همه با هم هستیم و باید خواسته مردم را تمکین کنیم.

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور در مورد حمایت از خانه مطبوعات استان یزد نیز اظهار داشت: دولت به تشکل‌های صنفی معتقد است و همواره به مجموعه‌های صنفی قانونی فرصت داده تا به مردم خدمت کنند زیرا آنها برآمده از مردم هستند.

وی بر تقویت تشکل‌های صنفی تاکید کرد و افزود: این تشکل‌ها باید تقویت شوند و اگر مسائلی نیز وجود دارد باید رفع شود.

صادق در مورد بیمه خبرنگاران و آمار خبرنگاران فعال در کشور افزود: در سامانه‌ای که چند سال پیش به راه افتاد، 20 هزار نفر عضو شدند اما واقعیت این است که همه این 20هزار نفر خبرنگار و فعال رسانه‌ای نیستند ضمن اینکه تعداد زیادی از خبرنگاران واقعی نیز هنوز به این سامانه نپیوسته‌اند.

وی در مورد اداره شدن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بدون مدیرکل و با حضور سرپرست گفت: به سرعت این موضوع را از وزارت ارشاد پیگیری خواهیم کرد.

صادق در این نشست همچنین در مورد مهار تورم نیز به اظهار نظر پرداخت و بیان کرد: خبرنگاران باید مراقب باشند تحلیل‌های نادرست نداشته باشند بلکه به آمار و ارقام استناد کنند.

در این نشست اعضای خانه مطبوعات و جمعی از خبرنگاران به بیان مسائل، مشکلات و خواسته‌های خود پرداختند که مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور به بخشی از آنها پاسخ گفت.

انتهای پیام/2464/ل30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها