امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107181
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه مسعود سلطانی‌فر که به منظور بازدید از ظرفیت‌های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه مسعود سلطانی‌فر که به منظور بازدید از ظرفیت‌های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به آذربایجان غربی سفر کرده است، ظهر امروز به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه ارومیه اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری بیش از پیش استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه از ظرفیت‌های گردشگری در کشور به درستی استفاده نشده است، گفت: سال گذشته 6 میلیارد دلار درآمد از ناحیه گردشگری عاید ایران شد و این در حالی است که ظرفیت پذیرش گردشگر در ایران تا 30 میلیارد دلار در سال وجود دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به این مطلب گفت: باید برای توسعه و رونق صنعت گردشگری در کشور برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد گردشگری در مناطق مختلف کشور، گفت: در کشور چهار فصل ایران اسلامی، ده‌ها هزار اماکن فرهنگی، تاریخی و جاذبه‌های مذهبی و طبیعی وجود دارد که می‌توان با استفاده بهینه از آنها درآمدهای قابل استحصال از این حوزه را چندین برابر کرد.

سلطانی‌فر با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت، وجود مرقد با شکوه امام هشتم در مشهد مقدس را نیز عامل بسیار مهمی در جذب گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه عنوان کرد.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر از شیعیان کشور عراق راهی مشهد مقدس شده‌اند و همزمان 500 هزار نفر از اهالی شرق عربستان، بحرین و کویت نیز به شهر مقدس مشهد سفر داشته‌اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه سال گذشته 6 میلیارد دلار از ناحیه گردشگری برای کشورمان کسب درآمد حاصل شده است، گفت: تلاش می‌شود این میزان درآمد را به 20 تا 30 میلیارد در سال افزایش دهیم.

سلطانی‌فر به پیروزی مقاومت غزه نیز اشاره کرد و افزود: این پیروزی اخیر در امتداد غلبه مقاومت بر اسرائیل در جریان جنگ‌های 22 روزه، 33 روزه و هشت روزه رقم خورده و پیروزی اخیر مردم غزه پس از جنگ 50 روزه نیز برگ زرین دیگری در پرونده جبهه مقاومت فلسطین علیه اسرائیل بوده است.

انتهای پیام/61003/ل30/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار