امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107184
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، محمد اکرمی ظهر امروز در ادامه نشست بررسی فرصت‌ها و موانع توسعه گردشگری سلامت در تبریز با تاکید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، محمد اکرمی ظهر امروز در ادامه نشست بررسی فرصت‌ها و موانع توسعه گردشگری سلامت در تبریز با تاکید بر نگاه فرامرزی به موضوع گردشگری سلامت اظهار کرد: ما منکر نگاه انسان دوستانه نیستیم ولی درآمدزایی هم در این بحث اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: صنعت توریسم سالانه 100 میلیارد دلار درآمد دارد.

اکرمی با نگاه به برخی آمارها در حوزه گردشگری سلامت گفت: در سال 2006 کشور تایلند با یک بیمارستان در بانکوک یک میلیون و 200 هزار گردشگر سلامت داشته و 400 هزار بیمار را درمان کرده است؛ یعنی روزی یک هزار نفر وارد یک بیمارستان شده‌اند.

مشاور گردشگری سلامت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: از طرفی هم کشور هندوستان 600 هزار گردشگر سلامت دریافت کرده که همین الآن برای یک جراحی قلب باز با 800 یورو این کار انجام می شود و پول بلیط هم دریافت نمی‌شود و تعداد بی‌شماری بیمار از افغانستان و عراق به آن سو می‌روند.

اکرمی با اشاره به اینکه 174 هزار نفر به سنگاپور و 292 هزار نفر هم به عنوان گردشگر سلامت وارد مالزی شده‌اند، گفت: این آمارها نشان می‌دهد که ما هم باید در این جهت خیلی جدی وارد عرصه شویم.

وی با تفکیک گردشگران سلامت به سه بخش مجزا تصریح کرد: ما یک بخش گردشگری پزشکی داریم که فرد باید بستری شود، دوم گردشگری درمانی مثل آب درمانی داریم نمونه آن افرادی که برای درمان به سرعین و لجن درمانی ارومیه مراجعه می‌کنند، نکته سوم هم می‌گوید شما حتما نباید بیمار باشید و شامل پیشگیری و فراهم کردن سلامت بیشتر برای افراد است که با استفاده از منابع طبیعی انسان به ارتقای روح و روان خود می‌پردازد.

اکرمی با بیان اینکه هر توریست سلامت سه برابر بیشتر از توریست عادی درآمد دارد، یادآور شد: 5 تا 10 درصد از فضای بیمارستانی ما می‌تواند در اختیار این عرصه قرار گیرد.

مشاور گردشگری سلامت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه هزینه‌های درمانی بین ایران و سایر کشورها اصلا قابل مقایسه نیست، گفت: جراحی قلب، جراحی پلاستیک، مشکلات چشم پزشکی، ناباروری، پیوند، دندانپزشکی و بحث درمان‌های سرپایی از مواردی است که همکاران ما توفیق خوبی داشته‌اند و می‌توانیم روی این بخش‌ها تمرکز کنیم و نگاه خود را به عرصه‌های خاص ببریم.

اکرمی با بیان عمده مشکلات گردشگری سلامت در ایران تصریح کرد: تا امروز در افراد انگیزه نبوده و برنامه مدون نداشته‌ایم، زیرساخت‌های ما کمبود جدی داشت، تجربه کافی در این جهت نداشتیم، دلالان غیرقانونی سوء عملکرد داشتند و در فضای مجازی هم اطلاعات کافی وجود ندارد.
انتهای پیام/60001/ل20/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها