امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107188
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی ظهر امروز در حاشیه سفر به اسفراین در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس در این شهرستان که آیا در طرح تحول سلامت توسعۀ علمی و ...

سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی ظهر امروز در حاشیه سفر به اسفراین در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس در این شهرستان که آیا در طرح تحول سلامت توسعۀ علمی و آموزشی پیش‌بینی شده است اظهار کرد: در طرح تحول سلامت در زمینۀ علمی قابل روئیت نیست متأسفانه ما از نظر کیفیت آسیب دیده‌ایم چون تاکنون رشدمان بیشتر کمی بوده بنابراین در طرح تحول سلامت عمدتاً توجه به ارتقای کیفیت آموزش و خدمات آموزشی مد نظر است.

وی افزود: توسعه از یک جهت به دلیل عدالت آموزشی لازم بوده  و در بعضی از موارد بی‌رویه بوده و تصمیمات بین‌بخشی و منطقه‌ای باعث شده که مقداری آسیب‌ ببینیم؛ این‌ها را باید اصلاح کنیم البته اثرات تحولاتی که در آموزش پزشکی و علوم پزشکی اتفاق می‌افتد در دراز مدت مشخص می‌شود و آسیب‌های حوزۀ پزشکی و علوم پزشکی شدیدتر است چون با انسان و مردم عزیز سرکار داریم.

قاضی‌زاده‌هاشمی بیان داشت: این اصلاً نه قابل قبول است و نه زیبنده که در نقاط مختلف کشور پزشک ، دندانپزشک و متخصص نداشته باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور اظهار امیدواری کرد بسته‌هایی که مربوط به آموزش و پژوهش همگام با تحول نظام سلامت است بتواند گام‌های موثری را در حوزۀ سلامت و بهداشت مردم و جامعه بردارد. 

وی درباره ارزیابی خود از شهرستان اسفراین هم اظهار کرد: سیمای شهرستان اسفراین نسبت به 35 سال پیش که بنده به اینجا آمده بودم خیلی خیلی پیشرفت کرده و توسعه‌یافته است و خدمات زیادی در این شهرستان انجام گرفته است و در حوزۀ بهداشت و درمان نیز دارای یک بیمارستان نسبتاً جدید در مقایسه با کل کشور می‌باشد.

وی افزود: اگر چه وضعیت موجود جوابگوی کامل نیازهای مردم نیست و بایستی متخصصین بیشتری به این شهرستان بیایند و اورژانس ارتقا پیدا کند و وسایل و تجهیزات بیشتری برای این بیمارستان خریداری شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی بیان داشت: نه تنها شهر اسفراین بلکه باید حوزه‌های اطراف شهر نیز از جمله شهر صفی‌آباد به مرکز شبانه‌روزی تبدیل شود و پزشکان بیشتری به روستاها عزیمت کنند تا مردم مجبور نشوند برای ابتدایی‌ترین نیازهای خود در زمینۀ بهداشتی و درمانی به شهر بیایند.

وی در خصوص پروژۀ ساخت زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین که از سال 87 در مرحلۀ فونداسیون متوقف شده گفت: به کمک نمایندۀ مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهیم کرد تا این مشکل را مرتفع نماییم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: آنچه در خراسان شمالی می‌بینیم تفکیک این استان و ایجاد دانشگاه علوم پزشکی و چندین دانشگاه آموزش عالی خیلی به ارتقای و پیشرفت این استان کمک کرده‌اند و در حال حاضر 80 درصد دانشجویانی که در آموزش عالی تحصیل می‌کنند، بومی همین استان هستند که قبلا در رقابت با سایر استان‌ها از تحصیلات آموزش عالی باز می‌ماندند.

به گزارش فارس، وزیر بهداشت در سفر سه روزه به خراسان شمالی با حضور در شهرستان‌های شیروان، مانه و سملقان، بجنورد و اسفراین وضعیت بخش سلامت را بررسی و از پروژه‌های مختلف بازدید به عمل آورد.

انتهای پیام/63002/ج40/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار