امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107192
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «گاردین»، تصمیم «داگلاس کارلسوِل» عضو محافظ کار پارلمان انگلستان برای کرسی کلاکتون ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «گاردین»، تصمیم «داگلاس کارلسوِل» عضو محافظ کار پارلمان انگلستان برای کرسی کلاکتون اسکس، برای تغییر حزبی و پیوستن به «یوکیپ» (حزب استقلال)، می‌تواند تاثیر بسیار بیشتری نسبت به موارد مشابه در تاریخ این کشور در روند تغییر سیاست انگلستان برجای بگذارد.

کارلسوِل روز گذشته با پیوستن به یوکیپ تعجب بسیاری را برانگیخت. روزنامه «تلگراف» در این باره می‌نویسد داگلاس، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان را متهم کرده که تصمیم خود برای «ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا» را گرفته است. «نایجل فاراژ» رهبر یوکیپ، ضمن خوشآمد به کارسول گفت «تعداد دیگری هم در وست‌مینیستر هستند که اینگونه فکر می‌کنند.»

روزنامه «ایندیپندنت» می‌نویسد، «نایجل فاراژ» رهبر حزب استقلال انگلستان که به تازگی نامزدی خود برای نامزد کرسی تانت جنوبی را اعلام کرده است پیش‌بینی می‌کند با وجود سیاست مهاجرتی «درهای باز» که کامرون در دستور کار دارد، شمار بیشتری از اعضای حزب کارگر و حزب محافظه کار در پارلمان به حزب متبوعش، یوکیپ، خواهند پیوست.

ایندیپندنت در ادامه می‌نویسد نمودارهای مهاجرت که این هفته از سوی مقامات رسمی منتشر شد، نشان می‌دهد مهاجرت در ماه مارس امسال به 243000 نفر رسیده است. افزایش 68000 نفری مهاجرت شهروندان اروپایی به انگلستان با تعهد کامرون که بنا داشت عدد مهاجرت را به زیر 100000 برساند فاصله زیادی دارد. کامرون ضمن آنکه اعلان تغییر حزب کارسوِل را «شایان پشیمانی» خواند، گفت تنها محافظه‌کارها هستند که می‌توانند درباره ورود یا خروج انگلستان از اتحادیه اروپا تصمیم بگیرند. وی در ادامه یادآوری کرد: «این حرفیست که اخیرا کارسول گفته است.»

تغییر حزب کارسول بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بریتانیایی داشته است. گاردین در تحلیل خود می‌نویسد حرکت کارسوِل می‌تواند به بالا رفتن سهم رای یوکیپ برای بسیاری از کرسی‌های پارلمان بیانجامد و این ضربه محکمی به حزب محافظه‌کار خواهد زد. بنابراین می‌توان اینطور گفت که «اِد میلبند»، رهبر حزب کارگر شانس بسیار بالایی برای پیروز در انتخابات ماه می سال آینده برای سمت نخست وزیری انگلستان خواهد داشت. تاثیر عمده دیگر روی حزب محافظه کار خواهد بود. اعضای دیگر حزب محافظه کار که مخالف پیوستن انگلستان به اتحادیه اروپا هستند دیگر تمایلی به رهبری کامرون نخواهند داشت و این امر ممکن است به مخالفت گروه‌های «محافظه‌کار-استقلال» محلی با اداره مرکزی در ماه می آینده بیانجامد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها