امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107202
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا می‌گوید که دولت متبوعه‌اش به همکاری با 1+5 متعهد است. وی که پس از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا می‌گوید که دولت متبوعه‌اش به همکاری با 1+5 متعهد است.

وی که پس از اضافه شدن لیست شرکت ها و افراد جدید به فهرست تحریم‌های ایران سخن می‌گفت افزود: صرف نظر از تحریم‌ها، کاخ سفید همچنان به پیگیری راه حل دیپلماتیک برای پایان دادن به برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران متعهد است.

متن بیانیه مشاور امنیت ملی آمریکا به شرح ذیل است:
امروز ما در راستای ادامه اعمال فشار بر دولت ایران گام‌های دیگری برداشتیم. وزارت‌خانه‌های خارجه و خزانه‌داری به خصوص تحریم‌هایی را بر علیه شرکت‌ها و اشخاص متعددی در ایران اعمال کردند، شرکت‌ها و اشخاصی که در فعالیت‌هایی همچون کمک به برنامه هسته‌ای ایران، حمایت از تروریسم و یا کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌ها دخیل بوده‌اند. ما در عین حالی که این اقدامات را رسانه‌ای کردیم و به اعمال تحریم های پیشین ادامه می‌دهیم، همکاری با شرکایمان در 1+5 برای رسیدن به یک راه‌حل جامع و بلند مدت را ادامه خواهیم داد؛ راه حلی که نسبت به صلح‌آمیز بودن ماهیت برنامه هسته‌ای اطمینان ایجاد می‌کند. اقدامات امروز ما و اقدامات پیشین از زمان شروع مذاکرات در راستای تعهد ما به برنامه اقدام مشترک بوده است، برنامه‌ای که به صورت محدود، از میزان برخی تحریم‌های مشخص علیه ایران کاست و ایران نیز در مقابل، برنامه هسته‌ای خود را متوقف کرد و در برخی جنبه‌های مهم، آن را به عقب بازگرداند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها