امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107226
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از پایگاه خبری اینتر پرتر، یک منبع آگاه در دولت انگلیس خبر داد که لندن تلاش دارد در نشست فردا در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از پایگاه خبری اینتر پرتر، یک منبع آگاه در دولت انگلیس خبر داد که لندن تلاش دارد در نشست فردا در بروکسل به سران اروپایی فشار وارد کند تا فعالیت روسیه در شبکه مالی بین المللی (سوئیفت) متوقف شود.

بنابراین گزارش، انگلیس قصد دارد با قرار دادن این موضوع در دستور کار نشست سران اتحادیه اروپا روسیه را از همکاری مالی بین المللی محروم کند.

از سوی دیگر یک مقام روسیه‌ای نیز در همین زمینه گفته در صورتی که فعالیت روسیه در شبکه مالی بین المللی (سوئیفت) متوقف شود و تحریم‌ها علیه مسکو افزایش یابد، این اقدام قطعا با واکنش انتقام جویانه مسکو مواجه خواهد شد.

اسکات پترسون خبرنگار سرشناس هم با مقایسه اقدامات کشورهای غربی در قبال روسیه با تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران، خبر تلاش برای توقف فعالیت مسکو در سوئیفت را با عنوان تکرار تجربه ایران در شبکه اجتماعی توئیتر مورد توجه قرار داد.

روابط غرب و روسیه پس از بحران در اوکراین شاهد تنشی بی‌سابقه بوده که حتی از بحران سال 2008 گرجستان هم شدیدتر شده است و پس از بی‌توجهی دولت مسکو به تهدیدات غرب و الحاق کریمه، حمایت از جدایی طلبان در دونتسک و عبور نیروهایش از مرز اوکراین این اختلافات تشدید شد.

کشورهای غربی تلاش دارند تا با تصویب تحریم‌های اقتصادی روسیه را وادار به عقب نشینی از مواضعش در بحران اوکراین کنند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها