امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107227
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی از اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که یک

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی از اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که یک موسسه علمی و تحقیقاتی در حوزه علوم و فناوری‌ هسته‌ای به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی در لیست تحریم‌ها قرار گرفته است.

آنگونه که این نشریه ادعا کرده یکی از شرکت‌هایی که به لیست تحریم‌ها وزارت خزانه داری آمریکا اضافه شده شرکتی به نام نوآوری و تحقیقات نظامی است که سه سال قبل ثبت شده که تلاش داشته تا ایران را در راستای دستیابی به آنچه سلاح هسته‌ای نامیده، یاری کند.

این درحالی است که ایران بارها تاکید کرده که به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و این اقدام آمریکایی‌ها در شرایطی صورت می‌گیرد که واشنگتن در چارچوب 5+1 با جمهوری اسلامی براساس برنامه مشترک اقدام توافق کرده بود که تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع نکند.
از سوی دیگر تحریم‌های جدید در شرایطی توسط وزارت خزانه داری آمریکا تصویب شده که قرار است تا کمتر از یک ماه دیگر دیپلمات‌های این کشور به همراه 5 کشور آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین با دیپلمات‌های ایرانی برای رسیدن به توافق جامع پشت میز مذاکره بنشینند.
روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری با همتای روسیه‌ای خود 5+1 را دعوت به واقع بینی کرده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها