امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107228
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سیدعباس صالحی شامگاه پنجشنبه با حضور در نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی رضوی که در سرای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سیدعباس صالحی شامگاه پنجشنبه با حضور در نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی رضوی که در سرای سعد‌السلطنه این شهر جریان دارد، اظهار کرد: حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) امامی مهربان و دلسوز برای تمام جهانیان است؛ تکیه‌گاهی مطمئن که همواره در میان موجی از دلتنگی‌ها یار و مددکار انسان‌ها می‌شود.

وی افزود: وجود امام رضا(ع) نعمت گران‌سنگی است که وصف او از زبان قاصر برنمی‌آید؛ امامی که با عطوفت خود واسطه هدایت، شفاعت و رفع نیازهای انسان‌ها است.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: باید با درک درستی از امام هشتم که به واقع صاحب ایران اسلامی محسوب می‌شوند جوهره وجودی خود را با تعالیم او آشنا و همسو سازیم؛ پیروی از فرامین این امام همام سعادتمندی ابدی را به دنبال دارد.

وی محترم شمردن کرامت انسانی را بارزترین ویژگی امام رضا(ع) عنوان و اضافه کرد: حفظ حرمت انسان‌ها همواره در سیره رفتاری امام هشتم مشهود است، به گونه‌ای که در رفع نیازهای مردم نیز بر آن توجه داشتند.

صالحی ادامه داد: هم‌نشینی با مستضعفان جامعه، مهربانی با آنها و تلاش به منظور برآورده کردن نیازهای این قشر مشی امام هشتم محسوب می‌شود، احیای چنین سنت حسنه‌ای که برابری انسان‌ها و حفظ کرامت آنها را یادآور می‌شود، بر همه ما لازم است.

وی برگزاری جشنواره‌هایی به منظور شناساندن ابعاد وجود گرانقدر امام رضا(ع) را اقدام فرهنگی بزرگی معرفی و خاطرنشان کرد: تأسی از فرامین حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در سایه شناخت هرچه بیشتر از ایشان باید رهاورد جشنواره‌هایی از این دست شود.

گفتنی است رونمایی از نماهنگ آفتاب معرفت که به سفارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و همکاری انجمن هنرهای نمایشی این خطه هنرپرور تولید شده بود، با حضور اهالی فرهنگ استان صورت گرفت.
انتهای پیام/77015/ب30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها