امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107239
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، ‌شامگاه پنجشنبه سومین نمایشگاه دوسالانه خوشنویسی ایران با حضور سیدعباس صالحی معاون وزیر فرهنگ و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، ‌شامگاه پنجشنبه سومین نمایشگاه دوسالانه خوشنویسی ایران با حضور سیدعباس صالحی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و جمعی از اهالی فرهنگ این خطه در سرای سعدالسلطنه فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در جریان افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: به دنبال فراخوان ارسالی به سراسر کشور، 851 اثر از 422 هنرمند به دبیرخانه سومین دوسالانه خوشنویسی ایران ارسال شد.

وی ادامه داد: نزدیک به 50 اثر فاخر هنرمندان خوشنویس تراز اول کشور نیز در این نمایشگاه مورد بازدید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد؛ آثاری ماندگار که توسط اساتیدی چون ابوالحسن محصص مستشاری، غلامحسین امیرخانی، عباس اخوین، صداقت جباری، علی شیرازی، محمد سلحشور، سیدمحمد حسینی موحد، احمد عبدالرضایی، محمدحسین عطارچیان، مجتبی ملک‌زاده، جواد بختیاری، عبدالصمد صمدی، غلامرضا مشعشعی و احمد پیله‌چی قزوینی به نگارش در آمده است.

احمدی در ادامه تأسیس مدرسه خوشنویسی برای نخستین بار در کشور را از دستاوردهای مهم سومین دوسالانه عنوان و تأکید کرد: تربیت استعدادهای نوین خوشنویسی در این مدرسه گام بلندی در توسعه خوشنویسی قزوین است که با جدیت به آن می‌پردازیم.

این مسئول همچنین از لحاظ کردن دو واحد خوشنویسی در مدارس استان قزوین خبر داد و خاطرنشان کرد: احیای مجدد خوشنویسی در مدارس نیز طرح دیگری برای توسعه خوشنویسی و همگانی کردن خوانانویسی در جامعه محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: ثبت روز خوشنویسی در تقویم ایرانیان نیز هدف دیگری به منظور احیای این هنر اسلامی محسوب می‌شود که امید آن می‌رود در آینده‌ای نزدیک محقق شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در خاتمه عرضه خوشنویسی در مجامع بین‌المللی را رسالت خطیر مدیران فرهنگی عنوان و تصریح کرد: در شرایط کنونی که استکبار جهانی با ادعای دروغین حمایت از حقوق بشر تنها موجب مشکل‌آفرینی و برهم زدن امنیت می‌شود، عرضه هنر اسلامی خوشنویسی می‌تواند نقش به‌سزایی در معرفی دین سرشار از محبت اسلام ایفا کند.

انتهای پیام/77015/غ30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها