امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107240
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سیدعباس صالحی شامگاه پنجشنبه با حضور در نمایشگاه سومین دوسالانه خوشنویسی که در سرای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سیدعباس صالحی شامگاه پنجشنبه با حضور در نمایشگاه سومین دوسالانه خوشنویسی که در سرای سعد‌السلطنه این شهر جریان دارد، اظهار کرد: قزوین با چندین نماد در بین اذهان عمومی شناخته می‌شود که بی‌تردید خوشنویسی یکی از مصادیق آن به شمار می‌آید.

وی افزود: پیشینه قزوین با وجود مفاخری بزرگ همواره در توسعه هنر خوشنویسی درخشان و ممتاز است؛ هنری که در خدمت اسلام و اشاعه فرهنگ غنی آموزه‌های آن است.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: برگزاری پیاپی سه جشنواره دوسالانه خوشنویسی در قزوین مهر تأییدی بر محوریت این خطه در توسعه هنر خطاطی محسوب می‌شود و بی‌تردید عنوان پایتخت خوشنویسی برازنده قزوین و اهالی فرهنگ‌دوست آن است.

وی در خاتمه از ثبت چنین عنوانی برای قزوین در آینده‌ای نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: آثار فاخر سومین جشنواره دوسالانه خوشنویسی تلاش بی‌شائبه اهالی فرهنگ قزوین در پاسداری از هنر خوشنویسی را نشان می‌دهد؛ تلاشی که بی‌تردید نشأت گرفته از علاقه وافر آنان به فعالیت‌های فرهنگی هنری است.

گفتنی است 400 تابلوی خوشنویسی فاخر از مجموع 900 اثر دریافتی هنرمندان سراسر کشور در نمایشگاه سومین دوسالانه خوشنویسی ایران نمایش داده می‌شود.

یادآور می‌شود، این نمایشگاه از شامگاه پنجشنبه فعالیت خود را آغاز کرده و تا 26 شهریور ادامه دارد. همچنین اختتامیه سومین دوسالانه خوشنویسی ایران 13 شهریور ماه جاری برگزار می‌شود.

شایان ذکر است هنرمندان استان‌هایی چون مشهد مقدس، قزوین، تهران، اصفهان، تبریز و البرز بیشترین آثار ارسالی به این جشنواره را داشته‌اند.

انتهای پیام/77015/غ20/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار