امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107241
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، مهدی احمدی شامگاه پنجشنبه با حضور در نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی رضوی که در سرای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، مهدی احمدی شامگاه پنجشنبه با حضور در نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی رضوی که در سرای سعد‌السلطنه این شهر جریان دارد، اظهار کرد: مهربانی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) از شهرتی جهانی برخوردار است که بهره‌مندی از آن تنها در انحصار شیعیان نیست.

وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی از اهداف برگزاری این جشنواره است؛ گسترش فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و مرتبط با سیره امام رئوف در دستور کار دست‌اندرکاران اجرایی نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی رضوی قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: تقدیر از پدیدآورندگان آثار فرهنگی در معرفی ابعاد شخصیت وجودی امام هشتم نیز در زمره اهداف این نمایشگاه به شمار می‌آید.

وی در ادامه سرفصل‌های آثار دریافتی این جشنواره را معرفی و بیان کرد: معارف رضوی، آداب زیارت و توسل به این امام همام، جایگاه علمی و اخلاقی حضرت، تاریخ زندگانی حضرت رضا (ع) از تولد تا شهادت و شرح ماجرای شفا یافتگان به واسطه این درگاه قرب الهی سرفصل‌های موضوعی این جشنواره را تشکیل می‌دهند.

احمدی از برگزاری این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و گروه کودک و نوجوان خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش نمایشنامه صحنه‌ای جوایزی از جمله تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال برای نفر نخست در نظر گرفته می‌شود.

وی در خاتمه سخنان خود تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی 12 میلیون ریالی را نیز پاداش نفر نخست نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی رضوی عنوان کرد.

انتهای پیام/77015/غ20/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها