امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107242
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
سیدحسن میرکریمی مدیر عامل شرکت چاپ و نشر بین الملل درگفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  پیرامون رونمایی از ...

سیدحسن میرکریمی مدیر عامل شرکت چاپ و نشر بین الملل درگفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  پیرامون رونمایی از کتاب «زینب صرخه اکملت مسیره» که ترجمه فارسی آن به نام «زینب فریاد فرمند» شناخته می‌شود، اظهار داشت: این کتاب اثر آنتوان بارا است، او سوری الاصل است و در یکی از شهرهای حاشیه دمشق به دنیا آمد. گذر زمان وی را به سفر به کشور کویت وا داشت و بارا دیگر زندگی اش را در آنجا شکل داد. در حال حاضر به کار خبر نگاری اشتغال دارد و سردبیر مجله شبکه الحوادث در کویت است.

به گفته وی، این نویسنده آثار متعددی تولید کرده، که اثر «امام حسین(ع) در اندیشه مسیحیت» نیز توسط شرکت چاپ و نشر بین‌الملل ترجمه و منتشر شده است و پس از آن طی هفته آینده قرار است کتاب «زینب فریاد فرمند» رونمایی شود، این اثر ترجمه شده و ترجمه آن در مرحله ویراستاری است. اما در حال حاضر نسخه عربی آن با عنوان «زینب صرخه اکملت مسیره» بنا به وضعیت منطقه و به سبب اینکه گروه‌های داعش به نسل‌کشی ادامه می‌دهند و آن را تحت عنوان دولت اسلامی مطرح می‌کنند، رونمایی خواهد شد، البته ترجمه فارسی آن نیز تا کمتر از دو ماه آینده وارد بازار می‌شود.

میرکریمی با اشاره به ویژگی‌های نویسنده او را شناخته شده دانست و گفت: آنتوان یوسف بارا غالبا به نوشتن کتابهایی در سبک رمان و داستان نویسی علاقه دارد و کتاب های پیشین او نیز بیان گر همین امر است.تنها دو کتاب در آثار این نویسنده متفاوت با سایر نوشته های او جلوه گر است. اولین کتاب او حسین در اندیشه مسیحیت نام دارد نگاهی تطبیقی و بحث در مورد شباهت‌های عیسی ابن مریم (ع) و حسین ابن علی(ع)است و دیگر کتاب زینب صرخه اکملت مسیره که آن را با پیشنهاد اساتید زبان شناس به زینب فریاد فرمند در زبان فارسی ترجمه کرده ایم و در روز رونمایی که در تاریخ دهم شهریور ماه سال جاری در تالار مهر حوزه ی هنری برگزار می شود پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت چاپ و نشر بین الملل ضمن بیان اینکه 97 درصد آثار شرکت دینی و مذهبی است، تصریح کرد: شرکت چاپ و نشر بین الملل در راستای کتاب‌های حوزه دین در سازمان تبلیغات فعالیت کرده و یکی از شرکت‌های وابسته است، این کتاب نیز در راستای اهداف و چشم اندازهای سازمان رونمایی خواهد شد.

وی در ادامه به تولیدات سامان متبوعش اشاره و اضافه کرد: به شکل مشخص در حوزه تولیدات دینی مشغول فعالیت هستیم و در طول سال معمولا 160 عنوان را راهی بازار می‌کنیم، از میان این تولیدات کتاب‌هایی را که نیاز به تبلیغ دارند به شکل ویژه معرفی می‌شوند و برای آنها مراسم رونمایی برپا می‌کنیم..

وی خبرداد: در مهرماه کتاب «در راه» که شامل خاطرات یک سرباز آزاده و جانباز است طی مراسمی رونمایی خواهیم کرد، راوی این داستان آقای علی خسروی نیک و نویسنده آن سعید علامیان است.

علاقه مندان فرهنگ و ادب و کتب مذهبی دعوت به عمل می آید تا روز دهم شهریورماه سال جاری در تالار مهر حوزه ی هنری واقع در خیابان حافظ تقاطع خیابان سمیه حضور به عمل رسانند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها