امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107244
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
احمد همتی بوشهری امروز در حاشیه آیین گشایش یازدهمین جشنواره هنرهای ملی تجسمی رضوی استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: آغاز ...

احمد همتی بوشهری امروز در حاشیه آیین گشایش یازدهمین جشنواره هنرهای ملی تجسمی رضوی استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: آغاز یازدهمین دوره جشنواره را به فال نیک می‌گیریم و برنامه‌های این جشنواره را در دهه کرامت و زادروز کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه 22 معلول کرمانی با ارسال 40 اثر در این جشنواره شرکت کرده‌اند، افزود: شرکت چشمگیر معلولان جسمی و روشندلان در این جشنواره نشان‌دهنده ارادتشان به حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تصریح کرد: از تفاوت‌های مهم این جشنواره با سال‌های گذشته حساسیت انتخاب آثار در مرحله ابتدایی، مرتبط بودن 100 درصد با موضوع اصلی جشنواره ملی رضوی است.

این مسئول ادامه داد: 358 هنرمند از 28 استان کشور 370 اثر را در چهار رشته نقاشی، پوستر، حجم و نشانه با محوریت امام رضا (ع) به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تأکید کرد: گزینش آثار پس از کدگذاری بدون نام هنرمند در 19 مردادماه با تدبیر ویژه‌ای و با حضور 12 تن از اساتید فارس صورت گرفت که در مجموع 96 اثر برای بخش نهایی انتخاب شد.

این مسئول در پایان اضافه کرد: آثار راه‌یافته به جشنواره امروز جمعه هفتم شهریورماه با حضور 9 داور که سه تن از آن‌ها از تهران و مابقی از استان فارس هستند، داوری می‌شود.
انتهای پیام/2448/ذ20/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار