امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107247
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره عملکرد دولت ...

سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره عملکرد دولت در حوزه فرهنگی، بیان داشت: به نظر بنده دولت در یکسال گذشته در حوزه فرهنگی به خصوص آشتی با اصحاب فکر و قلم، قدم‌های بزرگی برداشته است و به نظرات اهالی قلم و نهادهای مردمی و فرهنگی توجه بسیاری داشته است.

وی درباره وضعیت کنونی ساختمان 30 تیر و اینکه کتابخانه ملی ایران طی جوابیه‌ای به این خبرگزاری اعلام کرده بود که شیفت شب این کتابخانه به ساختمان 30 تیر انتقال خواهد یافت، عنوان کرد: ساختمان 30 تیر نماد کتابخانه ملی ایران است.

وی اضافه کرد: چندی پیش از کتابخانه ملی پاریس بازدید کردم؛ این کتابخانه در فضایی بالغ بر 360 هزار متر مربع احداث شده و روزی به عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه ملی جهان بوده است اما بلافاصله ما را از کتابخانه ملی‌ مدرنشان به ساختمان قدیمی این کتابخانه بردند که این ساختمان نیز در مرکز شهر واقع شده است و در واقع یک ساختمان قدیمی و میراث و نماد کتابخانه ملی آن کشور محسوب می‌شود.

صالحی امیری ادامه داد: کتابخانه ملی 30 تیر نماد کتابخانه ملی ایران است که از سال 1316 تا به امروز یعنی قریب به 80 سال قدمت دارد ما در نظر داریم تا این ساختمان را احیا و به عنوان نماد کتابخانه ملی از ان بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به این مطلب که قرائت‌خانه ساختمان 30 تیر کتابخانه ملی ایران را فعال خواهیم کرد، گفت: شیفت شب کتابخانه ملی به ساختمان 30 تیر انتقال نخواهد یافت و در محل اصلی این کتابخانه در تپه‌های عباس‌آباد به صورت مجدد راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها