امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107251
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمودرضا برازش مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان داشت: با شروع چهاردهمین جشنواره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمودرضا برازش مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان داشت: با شروع چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ طی نامه‌ای از تمامی استان‌ها درخواست شد تا پیشکسوتان و کارآفرینان استانی خود را به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ اعلام کنند.

وی افزود: استان‌ها از این طرح استقبال خوبی کردند و 109 پیشکسوت و 51 کارآفرین از استان‌های کشور به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ معرفی شدند.

برازش درباره روند کارشناسی برای انتخاب پیشکسوتان و کارآفرینان این دوره از جشنواره، گفت: برای انتخاب پیشکسوتان و کارآفرینان آیین‌نامه خاصی وجود دارد. پیشکسوتان باید بیش از 60 سال سن داشته و 30 سال در حوزه چاپ به فعالیت پرداخته باشند. در بخش کارآفرینان نیز بیشتر تلاش شد تا از افراد خلاق در حوزه چاپ که در اشتغال‌زایی و موضوع اقتصاد مقاومتی ابتکاراتی داشتند، تقدیر به عمل آید.

وی افزود: پس از برگزاری آخرین جلسه کمیته انتخاب پیشکسوتان برتر صنعت چاپ 13 پیشکسوت و 6 کارآفرین برتر به دور پایانی کارشناسی‌ها رسیدند. برای انتخاب پیشکسوت و کارآفرینان برتر پالایش دیگری انجام خواهد شد و تلاش می‌شود در چند روز آینده افراد برگزیده اعلام شوند.

بر اساس این گزارش، آخرین جلسه کمیته انتخاب پیشکسوتان برتر صنعت چاپ روز سه‌‌شنبه (4 شهریور سال جاری) در اتحادیه لیتوگرافان تهران برگزار شد.

در ادامه همایون قنواتی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان درباره صنعت چاپ به بیان نظراتی پرداخته است که در ذیل آن را می‌خوانید:

* قنواتی: صنعت چاپ پایه و اساس توسعه فرهنگ و اقتصاد است

همایون قنواتی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، اظهار کرد: امروز صنعت چاپ پایه و اساس توسعه فرهنگی و اقتصادی است و به همین دلیل باید به عنوان یکی از محورهای توسعه مورد توجه قرار گیرد و اگر فاصله‌ای با سطح اول دنیا دارد، باید جبران شود.

وی با اشاره به روز ملی صنعت چاپ، ادامه داد: 11 شهریور سال جاری، روز ملی صنعت چاپ فرصت مناسبی برای تجلیل از پیشکسوتان، مدیران و کارگران صنعت چاپ استان خوزستان است. این روز بهترین زمان برای فرهنگ‌سازی و مقایسه وضعیت صنعت چاپ ایران با سایر کشورها است زیرا صنعت چاپ از ابعاد سیاسی، فرهنگی و علمی جامعه جدا نبوده و تأثیر آن در توسعه کشور بر کسی پوشیده نیست.

قنواتی در توضیح نقاط قوت صنعت چاپ استان خوزستان، افزود: استان خوزستان با وجود بیش از 300 هزار واحد صنعتی و تولیدی، دسترسی به بازارهای کشورهای همسایه عربی و وجود کارخانه و شرکت‌های صنعتی مانند نفت، پتروشیمی و فولاد می‌تواند فرصت مناسبی برای صنعت چاپ استان باشد.

وی بیان کرد: امروز صنعت چاپ کشور با مشکلاتی همراه است و صنعت چاپ خوزستان هم از این قاعده مستثنی نیست، برای مثال می‌توان به کم رونق بودن بازار با توجه به بحران اقتصادی، کم بود تسهیلات و اعتبارات بانکی و نبود نیروی متخصص ماشین‌آلات چاپی اشاره کرد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در توضیح راهکارهای حل مشکلات صنعت چاپ، گفت: تصویب استانداردهای لازم در صنعت چاپ، جلوگیری از ورود ماشین‌آلات چاپ فرسوده، برنامه‌ریزی، مقررات زدایی، اصلاح قوانین، تدوین قانون جامع برای خصوصی‌سازی و نظارت بیشتر بر فرآیند چاپ، تلاش برای محقق شدن فعالیت مالیاتی چاپخانه‌داران بر اساس بند «ل» تبصره 139 قانون مالیات‌های مستقیم و داشتن بانک اطلاعاتی و دسترسی به اطلاعات مربوط به چاپ و نشر از جمله راهکارهایی است که می‌تواند به پیشرفت صنعت چاپ کشور کمک کند.

قنواتی در پایان گفت: امیدوارم که به زودی با توسعه صنعت چاپ کشور بتوانیم شاهد حضور فعال صنعت چاپ کشور در عرصه‌های بین‌المللی باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها