امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107258
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نادر طالب زاده دبیر دومین کنفرانس بین المللی افق نو گفت: هدف ما این بود که بدنه فکری، و هنری کشور از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نادر طالب زاده دبیر دومین کنفرانس بین المللی افق نو گفت: هدف ما این بود که بدنه فکری، و هنری کشور از مقالات و اندیشه های اندیشمندان بزرگ در سراسر دنیا در این نشست بهره مند شوند.

به گفته وی، بروز جریان اندیشه منتقد سیطره شبکه لابی صهیونیستی بر اروپا و آمریکا که حامل تغییراتی در غرب است، آشنایی با آن را ضروری می سازد. برگزاری این همایش کمک قابل توجهی به مراکز مطالعاتی و دانشگاهی و محافل سیاسی است تا با ایده ها و تئوری های این جریان فکری جدید در غرب آشنا شوند. در این خصوص ادبیات گسترده ای نیز تولید شده است که گردآوری ادبیات این حوزه در دستور کار کنفرانس است. ضمن اینکه سرفصل های برگزاری این کنفرانس مشخصا به این جنبه از تغییرات و تحولات در غرب توسط صاحبنظران سیاسی وکارشناسان بین المللی توجه دارد.

به گزارش روابط عمومی کنفرانس بین المللی افق نو نادر طالب زاده دبیر پنجمین کنفرانس بین المللی «افق نو» خبر داد: بلافاصله بعد از برگزاری جشنواره مقاومت کنفرانس افق نو با حضور شخصیت ها، هنرمندان و سینماگران مستقل برگزار می گردد.

او در ادامه در خصوص چگونگی برگزاری این رویداد توضیح داد: با توجه به اینکه بحث مقاومت با روحیه حاکم بر کنفرانس افق نو موضوعیت دارد و تا حدود ده درصد میهمانان این دو مراسم با هم مشترک هستند (90 درصد میهمانان به صورت مجزا دعوت می شوند) تلاش شده است تا رویداد مهم بین المللی این دوره در کنار جشنواره مقاومت برگزار گردد.

طالب زاده با اشاره به اینکه میهمانان حاضر در این مراسم از آمریکا و اروپا هستند اهداف برگزاری این گردهمایی را اینگونه برشمرد: هدف این بود تا مقالات و اندیشه های اندیشمندان بزرگ در سراسر دنیا در این نشست ارائه شود.

وی همچنین گفت: از شخصیت های چپ گرفته تا وطن پرستانی که کشور خود ،آمریکا را دوست داشته اما به سیاست های به کار گرفته شده در امریکا معترض هستند تا برخی از کشیشان و همینطور کسانی که به شدت منتقد لابی اسرائیل و شبکه صهیونیستی در غرب هستند، در این نشست حضور دارند. یک چنین حضوری در ایران با این افراد در نوع خود  جدید  است. از 30 تا پنجاه میهمان ما را فعالان سیاسی، شخصیت های رسانه ای ضدجنگ، محققین و صاحبان ایستگاه رادیویی تشکیل می دهند که برای حضور در این نشست دعوت شده اند. در این مراسم  افرادی حضور به هم می رسانند که همه آنها  در دیدگاهشان با هم فصل مشترک داشتند و پیش از این  از طریق ایمیل با هم در رابطه و تبادل نظر بودند اما همدیگر را  پیش از این نمی دیدند. اما این گردهمایی باعث می شد آنها با همدیگر در ایران دیدار نمایند. تجمع فیزیکی این افراد در تهران و انعکاس خبری این رویداد در محافل بین المللی  برای کشور بسیار مهم است.

دبیر کنفرانس بین المللی« افق نو» همچنین گفت: در دوره های گذشته برگزاری این رویداد بازخورد زیادی به همراه داشت.این دوره کنفرانس افق نو بعد از موج رسانه ای و انعکاس خبر تعطیلی این مراسم در شبکه های مشهور تلویزیونی روزنامه های، سایت ها و حتی روزنامه های محلی نشان دهنده اهمیت این کنفرانس است.

وی همچنین گفت: نمایندگان مجلس بسیار پیگیر برگزاری این مراسم بودند و همواره پیگیری برگزاری این رویداد بزرگ بودند، از این رو تلاش شد تا در برنامه ریزی منظم دوباره این مهم محقق شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها