امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107272
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۹
تعداد بازدید: 154
سرویس سیاسی-پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیشگویی اصلاح طلبان از استیضاح 5 وزیر دیگر کابینه روحانی، بررسی دستاوردهای محمدجواد ظریف به روسیه و ...

سرویس سیاسی-پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیشگویی اصلاح طلبان از استیضاح 5 وزیر دیگر کابینه روحانی، بررسی دستاوردهای محمدجواد ظریف به روسیه و ادامه واکنش‌ها به آتش بس میان رژیم صهیونیستی و غزه مهمترین سرخط روزنامه‌های امروز اصلاح طلب و اصولگرا بود.

*کیهان

روزنامه کیهان تیتر یک خود را به اعترافات نتانیاهو اختصاص داد و نوشت:«کشور بزرگی چون ایران حامی صهیونیست‌‌ها بود»

«آتش بس نه پایان مقاومت» عنوان یادداشت امروز کیهان به قلم سعدالله زارعی است.

نویسنده در این یادداشت با برشمردن دلایلی می گوید: نباید آتش‌بس کنونی را «دائمی» تلقی کنیم  بلکه دو طرف بلافاصله پس از امضای توافقنامه، خود را برای رویارویی بعدی که قاعدتا زمان آن هم زیاد دور نیست، آماده می‌کنند و نشانه های درخور توجهی از احتمال وقوع جنگ چهارم وجود دارد که در آن سرنوشت نهایی رژیم صهیونیستی رقم خواهد خورد.

«اشک تمساح آقای تقلب برای هاشمی رفسنجانی» تیتر یکی از اخبار ویژه این روزنامه است که به انعکاس نامه تاج زاده پرداخته است.

تاج زاده در این مطلب شد که بازجویان از او خواسته اند هاشمی را به انقلاب مخملی متهم کند و ادامه داده که مشکل حضرات و آقایان بیش از مهدی هاشمی خود رفسنجانی است.

کیهان در ادامه این خبر به بازخوانی اظهارات ضد هاشمی تاج زاده در سالهای گذشته پرداخت و نوشت: نکته طنزآلود درباره دایه‌نمایی تاج‌زاده عملکرد خصمانه‌ وی علیه هاشمی در انتخابات مجلس ششم است. تاج‌زاده در آن هنگام معاون وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات بود. محسن هاشمی پسر ارشد آقای هاشمی 9 دی 1391 در مصاحبه با روزنامه بهار تصریح کرد‌:« ایشان(هاشمی) در انتخابات مجلس ششم بیستم شد، اگر صندوق‌ها را باز می‌کردیم شاید انتخابات تهران باطل می‌شد. کتابی هست به نام انصراف که حاج آقا دلایل انصراف‌شان را از انتخابات مجلس ششم نوشته‌اند. آن موقع مسئول انتخابات فهرست را می‌خواند ولی اسم ایشان را نمی‌خواند. من مدام تماس گرفتم و گفتم چرا نمی‌خوانید؟ گفت: ما هنوز به رای آیت‌الله هاشمی شک داریم، بعد شکایت شد و یک بساطی راه انداختند که اگر یادتان باشدکاریکاتور آقاسی را کشیدند. من آن موقع رئیس دفتر حاج آقا بودم، به شورای نگهبان شکایت شد. برخی از صندو‌ق‌ها را باز کردند و هر صندوقی که باز می‌شد آرای آن مخدوش بود و باطل اعلام می‌شد. تا 30 درصد بازشماری شد وحاج آقا بیستم شد، بعد گفتند دیگر ادامه ندهید چون مجبور می‌شوند انتخابات تهران را باطل کنند. وقتی از 30 به 20 رسیدند دیدند انتخابات در تهران مخدوش است، افراطی‌های اصلاح‌طلبان و اجرایی‌های آنها تقلب کرده بودند.

«بی بی سی: سخنان رهبر ایران به منزله کارت زرد بود» عنوان یکی دیگر از اخبار ویژه این روزنامه است که به انعکاس تحلیل های رسانه‌های خارجی از سخنان رهبر انقلاب در روز چهارشنبه پرداخته است.

بی‌بی‌سی در این تحلیل با بیان اینکه بیانات رهبر عالی ایران به منزله کارت زرد است، نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای حدود یک هفته پس از برکناری وزیر علوم، به اعضای دولت گفت «مسئله فتنه و فتنه‌گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همان‌گونه که در جلسه رای اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با آن تاکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.» معنای این سخنان روشن است؛ شرط ورود به کابینه، «فاصله‌گذاری» با جنبش ]فتنه[ سبز بوده و اعضای دولت حق ندارند این شرط را زیر پا بگذارند.

این روزنامه در خبری با عنوان «وزارت خارجه روسیه: احتمال لغو تحریم های ضد ایرانی افزایش یافته است» به بازخوانی رایزنی های دیپلماتیک ظریف در مسکو پرداخت.

*اعتماد

روزنامه اعتماد با تیتر «اینترنت پرسرعت ایستاد؟» به موضوع خدمات نسل سوم اپراتور تلفن همراه و واکنش های صورت گرفته نسبت به این مساله و همچنین اینترنت پرسرعت پرداخت.

این روزنامه همچنین در مصاحبه ای با مهدی نصیری مدیر مسئول سابق روزنامه کیهان با عنوان «دولت روحانی منشا آرامش در جامعه است» به بررسی اقدامات دولت در یکسال اخیر پرداخته است.

نصیری در این مصاحبه با بیان اینکه «تغییر کرده ام» گفته است: علت جدا شدنم از کیهان اختلاف نظر با آقای شریعتمداری بود چون در کار مطبوعات تنها در کلیات توافق داشتن کافی نیست.

وی همچنین گفته است: وجود دولت اصلاحات و آقای خاتمی را با همه مسائلی که داشت به نفع نظام می دانستم. الان هم همچنان آقای خاتمی را درون نظام می دانم.

این روزنامه در صفحه داخلی خود در گزارشی با عنوان «جنتی تازه ترین گرینه موجود برای استیضاح» به بررسی احتمال استیضاح 5 وزیر کابینه از سوی نمایندگان پرداخته و ادعا کرده این مساله استراتژی تندروهای مجلس برای مقابله با دولت است.

در این گزارش آمده است: این روزها استیضاح شده است دم دستی ترین ابزار نظارتی یک اقلیت تندرو در مجلس، ابزاری که با استفاده تقریبا موفق 10 روز پیش شان به دهان شان مزه کرده است و حالا ابزار محبوبی برای آنها شده است.

این گزارش وزرای ارشاد، آموزش و پرورش، نیرو، ارتباطات و کشور را از جمله پنج وزیری می داند که احتمال استیضاح آنان می رود.

اعتماد در گزارش دیگری در صفحه داخلی خود با تیتر «تکاپوی اصولگرایان برای انتخابات مجلس دهم» به برگزاری جداگانه همایش گروه های اصولگرا اشاره کرد و تلاش کرد این تکثر را نشان دهنده اختلاف میان این جریان عنوان کند.

در ادامه نیز مطالبی درباره چگونگی مدل وحدت مورد نظر چهره های مختلف اصولگرا نظیر تقوی، باهنر و حدادعادل در این صفحه منتشر شده است.

خاصه خوانی دیگر روزنامه های صبح امروز کشور در همین خبر بروزرسانی می شود.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها