امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۲۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107286
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی طیب‌نیا در حاشیه برنامه افتتاح اولین صندوق زمین و ساختمان اظهار داشت: اولین صندوق ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی طیب‌نیا در حاشیه برنامه افتتاح اولین صندوق زمین و ساختمان اظهار داشت: اولین صندوق پروژه زمین و ساختمان کشور راه‌اندازی شد و خوشبختانه اجزای سیاستی خروج از رکود یکی پس از دیگری در حال عملیاتی شدن است.

وی افزود: هدف از ایجاد این صندوق و صندوق‌هایی که در بخش‌های مختلف راه‌اندازی می‌شود تامین مالی فعالیت‌های اقتصادی به ویژه بخش مسکن و ساختمان است که می‌تواند نقش موثری از خروج از رکود داشته باشد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه مسکن ارتباط زیادی با بخش‌های اقتصاد دارد،گفت: به همین دلیل این صندوق پروژه انتخاب شد و امیدواریم با ایجاد صندوق‌های متعدد بتوانیم خروج از رکود را تسریع کنیم، در حداقل زمان ممکن جامعه از رکود خارج شود.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به رکود ایجاد شده در بازار ثانویه چگونه می‌خواهید از بازار اولیه تامین مالی انجام دهید گفت: معرفی ابزارهای جدید خود می‌تواند یکی از عوامل ایجاد رونق در بازار ثانویه باشد؛ با تشکیل این صندوق پروژه واحدهایی در اختیار افراد قرار می‌گیرند که قابل فروش در بازار ثانویه هستند.

طیب‌نیا تصریح کرد :‌اگر در نظر بگیریم این ابزار تامین مالی منطبق با عقود شرعی است و حساسیت‌هایی که به مردم به رعایت عقود شرعی و مبادلات دارند،‌تامین می‌کند و از طرف دیگر ریسک پایین و سودآوری بالایی دارند مسلما معرفی این گونه اوراق در بازار اولیه و سپس کل فروش آن در بازار ثانویه می‌تواند زمینه‌ساز رونق بیشتر در اقتصاد باشد.

وی با بیان اینکه رونق بازار ثانویه با معرفی ابزارهای جدید ایجاد خواهد شد، گفت: عرضه سهام شرکت‌های سودآور و مفید را در بازار اولیه دنبال می‌کنیم و این می‌تواند راهکار مناسبی برای رونق بازارها باشد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار