امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107292
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد آغاز شد. در این نشست علی

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد آغاز شد.

در این نشست علی شجاعی‌صائین رئیس اداه کتاب، مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات، محمودرضا برازش مدیر دفتر چاپ و نجفعلی میرزایی مدیر خانه کتاب و دیگر مدیران صالحی را همراهی می کنند.

سیدعباس صالحی در این نشست که به گزارش عملکرد یکساله معاونت فرهنگی اختصاص دارد در سخنانی گفت: ما رسانه را مزاحم نمی‌دانیم بلکه مکمل و ناظر چهارم برای ما هست. ما در معاونت فرهنگی جلسه بازدید و گفت‌وگوی تفصیلی با رسانه‌ها داشتیم که مجموعا طی ده ماه از 9 رسانه بازدید و با آنها مصاحبه انجام شد.

وی ادامه داد: دوستان رسانه توجه دارند که طی این مدت از باب انتقادات صحبتی با مسئولین رسانه نکردم تا خودسانسوری در رسانه ها پدید نیاید.

وی درباره رویکرد معاونت فرهنگی نیز گفت: رویکرد ما توجه به عدالت فرهنگی است. در این راستا با امضای تفاهمنامه با استان‌ها حدود 16 میلیارد تومان به آنها اختصاص پیدا کرده است. توجه به حوزه فارسی‌زبان، امضای تفاهمنامه با سازمان فرهنگ و ارتباطات و یونسکو از دیگر اقدامات ما در این زمینه بوده است.

در این نشست سیدعباس صالحی گزارش عملکرد خود در یک سال اخیر را با 11 رویکرد عنوان کرد که کاهش زمان صدور مجوز و بازنگری در برخی جوایز جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها از آن جمله بود.

صالحی در ادامه این نشست درباره نیازهای نشر گفت: باید چند سامانه در حوزه نشر تاسیس شود، سامانه مجوز کتاب، سامانه توزیع و سامانه چاپ که امیدواریم تا سال آینده راه‌اندازی شود.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد درباره زمان صدور مجوز کتاب نیز گفت: ملتزم خواهیم بود فرایند بررسی کتاب حداقل 2 ماهه باشد. التزام ما بر بررسی یک‌ماهه است اما با مجوز خاص حداکثر طی دو ماه بررسی‌ها انجام می‌شود و کتاب‌ها بیش از این بلاتکلیف نخواهد بود.
 

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار