امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107319
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «پرس اسوشیشن»، نخستین نظرسنجی پس از دومین مناظره تلویزیونی نشان می‌دهد کمپین مخالفان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «پرس اسوشیشن»، نخستین نظرسنجی پس از دومین مناظره تلویزیونی نشان می‌دهد کمپین مخالفان استقلال اسکاتلند تنها 6 امتیاز بیش از نصف آرا را دراختیار دارد.

نخست وزیر انگلیس پس از انتشار این نظرسنجی به نشریه «دیلی میل» چاپ اسکاتلند گفت : «این موضوع بسیار مهم است به همین خاطر احساساتی و عصبی شده‌ام». وی که روز گذشته در بازدید از شرکت مهندسی دریایی صحبت می‌کرد همچنین یادآور شد نباید از وجود «اکثریت ساکت» که بیشتر بخش آکادمیک هستند و از ابراز نظرات خود را هراس دارند غافل شد.

کامرون با محکوم کردن حمله پشتیبانان کمپین «آری»، (موافق استقلال اسکاتلند) به «جیم مورفی» عضو تابع حزب کارگر در پارلمان انگلستان گفت: «کمی طعنه زدن ایرادی ندارد ولی پرتاب کردن اشیاء لزوما بخشی از فرآیند دموکراسی نیست».

نتیجه نظرسنجی که روز گذشته نشریه «دیلی میل» منتشر کرد نشان میدهد کمپین «نه» که در نظرسنجی  پیشین که اوایل همین ماه برگزار شد 13 امتیاز برتری داشت هفت امتیاز از دست داده و پس از گذشت سه هفته تنها 6 امتیاز جلوتر است.

از 1001 اسکاتلندی بالای 16 سال که در نظرسنجی شرکت داده شدند، 47.6% بنا دارند در همه‌پرسی استقلال اسکاتلند رای منفی دهند این عدد سه هفته پیش 50.3% بود. درحالیکه آمار پشتیبانان استقلال اسکاتلند از 37.2% به 41.6% رسیده‌است.

تعداد آنها که هنوز تصمیم نگرفته‌اند از 12.5% به 10.8% کاهش پیدا کرده و زمانیکه این گروه (بی‌تصمیم) را از آمار کنار بگذاریم میبینیم که آمار مخالفان استقلال به 53% و رای موافقان به 47% می‌رسد.

براساس این گزارش، همه‌پرسی درباره استقلال اسکاتلند بناست روز 18 سپتامبر برگزار شود. با اختلاف 6 درصدی در آخرین نظرسنجی به نظر می‌رسد تلاش کمپین‌ها در هفته‌های پایانی برای کسب آرای افرادی که هنوز تصمیم خود را نگرفته‌اند می‌تواند سرنوشت همه‌پرسی استقلال اسکاتلند را رقم بزند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها