امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107335
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان، سید نصرالله سجادی با بیان اینکه حوزه ورزش حرفه‌ای و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان، سید نصرالله سجادی با بیان اینکه حوزه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی گستردگی فراوانی دارد، گفت: در ابتدای ورودم به مجموعه وزارت ورزش و جوانان در دولت فعلی تعدادی از فدراسیون‌ها اوضاع به سامانی نداشتند. با برنامه‌ریزی‌هایی که داشتیم انتخابات 21 فدراسیون را انجام دادیم و قصد داریم تا پایان سال جاری انتخابات 15 فدراسیون دیگر را نیز برگزار کنیم. همچنین تعداد زیادی از فدراسیون‌ها در گذشته مجامع عمومی‌شان برگزار نمی‌شد که از 26 آبان سال گذشته تا به امروز موفق شدیم مجامع 26 فدراسیون را برگزار کنیم و تا پایان سال هم مجامع 25 فدراسیون دیگر را تشکیل می‌دهیم.

سجادی در ادامه به نقش بازرسین و ناظرین وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: نقش بازرسین را دوباره پررنگ کردیم نه به این معنی که دنبال مچ‌گیری باشیم اما مسایل مالی و فنی فدراسیون‌ها را بازرسین با دقت بیشتری از این پس دنبال می‌کنند. حضور بازرسین در جلسات هیات رییسه فدراسیون‌ها الزامی است و منتظر گزارشات دقیق آنها هستیم. همچنین ناظرینی را انتخاب کرده‌ایم که اوضاع فرهنگی حاکم بر ورزش و فدراسیون‌ها را زیر نظر داشته باشند.

در ادامه این برنامه مجری برنامه درباره انتخابات فدراسیون‌ها و حضور دوشغله‌ها و بازنشستگان سوالی را مطرح کرد که معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: آنچه را که قانون بیان کرده را اجرا خواهیم کرد. برای مجموعه وزارت ورزش و جوانان فرقی ندارد که چه کسی می‌خواهد رییس فدراسیون شود ما فقط به دنبال این هستیم که بر طبق قانون افرادی برای ثبت‌نام بیایند که شرایط قانونی‌اش را دارند وگرنه هیچ فرد خاصی مدنظر ما برای فدراسیونی خاص نیست. در حال حاضر دو فدراسیون با سرپرست اداره می‌شوند که آن هم قانونی است و به مدت 6 ماه این امر میسر است.

اما در ادامه این برنامه مجری به سوال این روزهای ورزش و به ویژه فوتبال کشور پرداخت و از دکتر سجادی پرسید، آیا وزارت ورزش و جوانان با بستن قرارداد بین فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش مخالف است که سجادی در پاسخ گفت: وزارت ورزش و جوانان نه تنها مخالفتی با آمدن کارلوس کی‌روش ندارد که موافق ثبت نهایی قرارداد فدراسیون فوتبال با این مربی پرتغالی است. متاسفانه رسانه ها استنباط شخصی‌شان از صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان در روزهای گذشته چیز دیگری بوده و فقط حاشیه‌های بی‌موردی را وارد اذهان عمومی کرده‌اند.

سجادی در پایان گفت: رییس فدراسیون فوتبال مختار بوده و هست که قرارداد کی‌روش را ثبت و نهایی کند. اتفاقا مفاد این قرارداد کاملا مورد قبول وزارت ورزش و جوانان است. ما به هیچ عنوان دخالتی در اینگونه مسایل نداریم و البته اگر فدراسیونی از ما مشورت بخواهد در حد توان‌مان به آنها کمک می‌کنیم.

انتهای پیام/ن

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها