امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10734
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مجید سرسنگی مدیر عامل خانه هنرمندان عصر روز گذشته 5 خرداد ماه با خبرنگاران تئاتر نشست هم اندیشی را برگزار کرد. سرسنگی ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مجید سرسنگی مدیر عامل خانه هنرمندان عصر روز گذشته 5 خرداد ماه با خبرنگاران تئاتر نشست هم اندیشی را برگزار کرد.
سرسنگی مدیر عامل خانه هنرمندان در این جلسه اظهار داشت:  امسال آیین سومین مسابقه عکس و پوستر «دل دیده» را برگزار می‌کنیم که در آن آثار گرافیست‌ها و عکاسان که آثاری را در رابطه با حضرت امام خمینی (ره) خلق کردند به معرض نمایش می‌گذارند.
وی با بیان اینکه ستاد بزرگداشت ارتحال امام، سازمان زیباسازی شهرداری و خانه هنرمندان بانیان این مسابقه هستند، گفت: قرار است برگزیدگان مسابقه «دل دیده» 11 خردادماه در سالن استاد شهناز معرفی شوند.
مدیرعامل خانه هنرمندان تصریح کرد:  از بین آثار ارسال شده 36 پوستر و 45 پوستر به مرحله اصلی راه پیدا کردند که آثار برگزیده در پرتابل‌های شهری نصب خواهد شد. در بخش پوستر آقایان وزیریان، نجابتی و پارسایان و در بخش عکس آقایان تقی‌پور، اولیازاده و جوانیان آثار را انتخاب کردند.
همچنین سرسنگی از برگزاری «شب‌های ایرانشهر» خبرداد و گفت: برنامه «شب‌های ایرانشهر» را برنامه‌ریزی کردیم که قرار است به صورت ماهانه برگزار شود.در این مراسم اهل فرهنگ و هنر از رشته‌های مختلف دور هم جمع شوند و حول یک شخصیت صحبت کنند. اولین شب آن به علامه طباطبایی اختصاص دارد که جمعه 10 خرداد ماه ساعت 5 بعدازظهر برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد:  در واقعه «شب‌های ایرانشهر» بزرگداشت بزرگان فرهنگ، فلسفه، هنر و ادب این کشور است. که در اولین جلسه آن آقایان دینانی، گل‌خاری، رحمتی و ساعدی باقری در مورد علامه طباطبایی سخنرانی خواهند کرد و مجری آن آقای آذر است. سعی داریم پایه‌گذاری محفلی را بکنیم که به بزرگان، ادیبان و حکیمان کشورمان در آن بپردازم.
همچنین مجموعه دست‌اندکاران برگزاری شبی با علامه  6 خرداد ماه جلسه‌ای با آیت‌الله آملی خواهند داشت تا نقطه نظرات ایشان را مورد علامه طباطبایی ضبط کنند و در مراسم مذکور فیلم آن را پخش کنند.
مدیرعامل خانه هنرمندان از برگزاری مجمع تعاونی مسکن هنرمندان نیز خبرداد و بیان داشت: از یک سال پیش پیگیری این موضوع بودیم تا بتوانیم در بحث مسکن کمکی را به هنرمندان کنیم. در حال حاضر این شرکت ثبت شده است و طی فراخوانی که دادیم حدود 3 هزار نفر متقاضی شدند اما تنها توانستیم 1500 نفر را انتخاب کنیم.
وی ادامه داد:  موافقتی با شهرداری منطقه 22 صورت گرفت و یک زمین مناسبی را با کمک شهردار تهران و شهرداری منطقه 22 فراهم کردیم. فکر می‌کنم حضور هنرمندان در آن منطقه تأثیر فرهنگی زیادی خواهد داشت. همچنین در نظر داریم در ان منطقه و حول آن مجتمع فضاهای هنری را ایجاد خواهیم کرد تا آنجا به یک قطب هنری تبدیل شود.
سرسنگی خاطرنشان کرد: در فاز اول حدود 500 هنرمند صاحب خانه می‌شوند و امیدوارم بتوانیم ظرف یک مدت معقول چندساله هنرمندان بیشتری را از این مشکل اساسی رها سازیم.
وی اظهار داشت: یک کاری‌هایی که در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری انجام دادم انتشار  کتابچه هفت بود که در آن برنامه‌های فرهنگی و هنری شهر تهران ذکر شده بود، قرار است این کار را از نیمه خرداد ماه در خانه هنرمندان احیا کنیم.
مدیرعامل خانه هنرمندان با بیان اینکه صدا و سیما تمایلی برای پخش برنامه‌های آموزشی ما تا به حال نشان نداده است گفت: بسیاری از برنامه‌های ما می‌توانست در رسانه‌ ملی پخش شود اما تمایلی از سوی صداوسیما دیده نشد البته مسئله مالی هم برای مهم نبود اما از سوی شبکه‌های صداوسیما رقبتی دیده نشد.
سرسنگی درباره سالن شماره 3 تماشاخانه ایرانشهر نیز گفت: کار در دست رضا حداد و شهرداری منطقه 6 است. البته ما از روند کندی که که در تحقق این طرح وجود دارد،‌گله داریم. همچنین قرار بود ساختمانی در ضلع شمالی خانه هنرمندان خریداری شود تا در آن یک سالن تئاتر و یک کتابخانه ایجاد شود، حتی دستور آن هم از سوی معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران صادر شده اما مکانیسم اداری کند است.
وی در باره نامه‌گذاری سالن شماره یک ایرانشهر نیز بیان داشت: سالن شماره یک تا چند وقت دیگر نام‌گذاری می‌شود، تماشاخانه هیئت امنا دارد و آنها باید تصمیم بگیرند که نام کدام هنرمند بر روی آن گذاشته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها